SOKAK HAYVANLARININ KORUYUCU MELEĞİ OLDULAR

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrenci toplulukları ve gönüllü öğrenciler, sokak hayvanlarının koruyucu meleği oldular. Öğrenciler, sokak hayvanlarının üşümelerini bir nebze olsun azaltabilmek adına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birlikte ağaç ve saçak altlarına battaniye serdiler.

SOKAK HAYVANLARININ KORUYUCU MELEĞİ OLDULAR
banner92

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı öğrenci toplulukları ile gönüllü öğrenciler, sokak hayvanları için önemli bir projeye imza attı.

‘Bir Battaniye De Sen Koy’ sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik farkındalık oluşturmak amaçlı başlatılan projeye ilk destek Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’dan geldi. Rektör Bağ ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Halil Tekin ve Daire Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Demir, öğrencilere eşlik etti. Yerleşke içerisindeki çeşitli noktalardaki sokak hayvanlarının üşümelerini bir nebze de olsa azaltabilmek adına ağaç ve saçak altlarına battaniyeler serildi. Kısa süre sonra battaniyelerini benimseyen sokak hayvanları, hem kendilerini hem de izleyenlerin yüreklerini ısıttı.

İLK DESTEK REKTÖR BAĞ’DAN GELDİ

PAÜ Senatosu’nda toplantı öncesi, kampanya gönüllüleri olan PAÜ öğrencileri ile bir araya gelen Prof. Dr. Bağ, kampanya için mama ve battaniye bağışında bulundu. Kampanya ile ilgili bilgi veren öğrenciler, sokak hayvanları için başlattıkları ‘Bir Battaniye De Sen Koy’ adlı kampanyanın Şubat ayının sonuna kadar devam edeceğini, mama ve battaniye bağışında bulunmak isteyenlerin PAÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nda oluşturulan yardım toplama masasına bağışlarını teslim edebileceklerini ifade ettiler. Toplanan tüm bağışların PAÜ Ateş Böceği Topluluğu’nun orman içi mama deposuna aktarılacağını ve oradan günlük dağıtımlarda kullanacağını belirten öğrenciler son olarak, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a öncelikli destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerini sundular.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner21

banner124