Sömestir tatilini dolu dolu geçirdiler

Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi yarıyıl tatilinde gençlerin zamanlarını iyi değerlendirmeleri amacıyla spor, sanat ve eğitim dallarında verdiği kursları devam ettirdi. Gençler, kurslara devam ederek tatillerini dolu dolu geçirdi.

Sömestir tatilini dolu dolu geçirdiler

2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili 20 Ocak’ta başladı ve 3 Şubat 2020’de son bulacak. Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi öğrencilerin sömestir tatillerini evde boş geçirmemeleri için kursları devam ettirdi. Daha önce herhangi bir kursa katılmayan gençler, tatilde kendilerine uygun olan bir kurs dalını seçerek sömestir dolu dolu geçirdi. Sarayköylü lise son sınıf öğrencisi Yusuf Toker, Üniversiteye Hazırlık Kursu’na katıldığını ve keyifli zamanlar geçirdiğini belirterek; “4 yıl okulda gördüklerimizi burada tekrar ediyorum. Ayrıca denemelere giriyoruz. Bu kursun bana çok faydası oldu. Ders işleyişi çok güzel gidiyor. Her konuda aklımıza takılan soruları hocalarımıza sorarak cevap buluyoruz. Dersleri daha iyi kavrıyorum. Burada yeni bir sosyal çevremiz oldu. Bu da benim kendimi geliştirmeme ve daha iyi ifade edebilmemi sağladı” dedi.

“DERSLERİME İYİ ÇALIŞTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Üniversiteye Hazırlık Kursu’na devam eden Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi öğrencisi Esma Garip, “Kurs benim için başarılı gidiyor. Derslerime iyi çalıştığımı düşünüyorum. Netlerimde yükseldi” diye konuştu. Tiyatro kursunda tatilini değerlendiren 16 yaşındaki Buse Erdoğan, “Sömestir tatilinde kurs olmasaydı aklımda yapabileceğim bir şey yoktu. Tiyatro sayesinde günüm çok güzel geçiyor. Arkadaşlarım ile birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz. Farklı atölyeler yapıyoruz ve oyun çalışmalarına başlıyoruz. Kursa başlamak bana çok iyi geldi. Öz güvenim arttı. Kalabalık bir kitlenin karşısına geçerek oyunumuzu sahneledik. Kendimle gurur duydum” diye konuştu. Kış Spor Okulları’nda tatilini değerlendiren Ömer Faruk Uzundağ, şunları söyledi: “Tatilimin evde telefon veya bilgisayarla geçeceğine burada spor yapıyorum. Hem kendime faydalı oluyor. Buradaki arkadaşlarımla çok sıkı dostluğum oldu.”

“AMACIMIZ; GENÇLERİMİZİN KENDİLERİNİ KEŞFETMELERİ”

Gençlerin tatillerini dolu dolu geçirmelerinden dolayı mutlu olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “2014 yılından bu yana kurslarımıza her yıl yeni bir dal açarak devam ettirdik. 6 yılda binlerce gencimiz kurslarımızdan yararlandı. Bazen de sanat, kültür kurs eğitimlerimizi alan öğrencilerimizin bir kaçının hayatındaki gelecek hedefi aldığı kursun branşı oldu. Bizim amacımız kurslarımızdan yararlanan gençlerimizin kendilerini keşfetmeleri. Kurslarımızın sosyal hayatlarını da olumlu etkilediğini düşünüyorum. ‘Gençlerimizin gelecek hedeflerine köprü olacağız’ diye bir sloganımız var. Bunu en iyi şekilde ilerletmek için eğitim odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER