'SORUNU SOR, SEKTÖRÜNÜ KONUŞTUR'

'SORUNU SOR, SEKTÖRÜNÜ KONUŞTUR'

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisleri Bölümü ile TMMOB Gıda Mühendisleri Odası işbirliğinde ‘Sorunu Sor, Sektörünü Konuştur’ konulu panel, PAÜ Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisleri Bölümü ile TMMOB Gıda Mühendisleri Odası işbirliğinde ‘Sorunu Sor, Sektörünü Konuştur’ konulu panel, düzenlendi. PAÜ Mühendislik Fakültesi konferans salonunda yapılan panele; PAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, Gıda Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Esin Aysan Pişik, Gıda Mühendisleri Odası öğrenci temsilciğine bağlı üyeler, mühendisler ile mühendis adayları katıldı. Moderatörlüğünü Gıda Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Esin Aysan Pişik’in yaptığı panelde; İçecek sektöründen Halil Bakış, et entegre tesisi ve marketçilik sektöründen Yurdun Özgür Uslu, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İl Kontrol Şube’den Selin Özaydın ve catering sektöründen Murat Dinç konuşmacı olarak yer aldı.

İKİNCİ BÖLÜMÜ 21 MART’TA
Panel’de gıda mühendislerinin sektördeki çalışma koşulları, halk sağlığı ve kariyer planlarının nasıl olacakları ile ilgili katılımcılara bilgiler aktarıldı. Panelin sonunda soru-cevap kısmına geçildi. Genç mühendis adayları daha çok gıda mühendislerin kariyer planlarının nasıl olması gerektiği, sektörde yaşanılan sorunlar iş olanakları ile ilgili merak ettiklerini sordular. Panelin ikinci bölümü 21 Mart’ta PAÜ Mühendislik Fakültesi konferans salonunda yapılacak.

FERHAT SOLKOL

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER