'ŞU ANA KADAR BİN 45 AİLEYE SOSYAL KART DAĞITTIK'

'ŞU ANA KADAR BİN 45 AİLEYE SOSYAL KART DAĞITTIK'

Pamukkale Belediyesi tarafından  ‘Sosyal Belediyecilik’ anlamında yürütülen “Pamukkale Sosyal Market” Projesi hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, projenin start aldığı 2015 yılı Ekim Ayı’ndan bu yana bin 45 aileye sosyal kart dağıttıklarını söyledi.

Pamukkale Belediyesi tarafından ‘Sosyal Belediyecilik’  anlamında yürüttüğü “Pamukkale Sosyal Market” Projesi, 2015 yılının Ekim Ayı’ndan itibaren ihtiyaç sahiplerinin derdine derman oluyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek ve onlara verilen Pamukkale Sosyal Kart ile paranın geçmediği Pamukkale Sosyal Market’te vatandaşların da alışveriş sepetini alıp, eşiyle çocuğuyla bir kuruş para ödemeden karttaki limiti ölçüsünde alışveriş yapabiliyor. DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. “Göreve geldikten sonra 25’inci aylarda sosyal marketi açtık” diyen Başkan gürlesin sözlerine şöyle devam etti: “Bunun öncesinde yaklaşık 1 yıllık fizibilite çalışması oldu. Göreve geldikten 1 yıl sonra bu noktada düğmeye bastım. Amacımız bizim bölgede insanların daha mutlu olmasıdır. Bizim bölgede o ihtiyaç sahibi olan insanlara dokunmak istiyorduk. Birçok sıkıntılı olan ailelere bunlara ulaşmak konusunda altlık oluşturmamız gerekiyor. Daha verimli bir şekilde onların sıkıntılarına derman olmaya çalıştık. Atatürk Caddesi’nde olan belediye ek binamızın giriş katında normalde burası olmaması gerekiyordu ama bir an önce bu sistemi devreye sokmak için burada açtık. Şuana kadar 1045 aileye sosyal kart dağıttık.”

“AMACIMIZ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAK”
Böylesi bir hassas konuda istismar olmamasına dikkat ettiklerini söyleyen Başkan Gürlesin; “Sosyal marketimize katkıda bulunan bütün iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Bir güvenin karşılığı olan bu hassas konuda bizi destekleyen şahısların yıpranmaması gerekir onların kafalarında soru işareti olmaması gerekir. Belediyeye güven noktasında hiçbir zedelenme olmaması gerekir. Biz bu çerçevede bu çalışmamızı yaptık. Bütün ürünler nasıl bir markete gittiniz orada ne var burada da olacak.  Son teknoloji kullanılarak bütün ürünler barkotlu giriş çıkışı yapılıyor. Amacımız vatandaşımızın burada alışveriş yaparken hızlılığı, disiplin çerçevesinde sürdürülebilir olması gerektiğini düşünerek böyle bir yapıyı oluşturduk. Bin 45 kişiye sosyal kart dağıtıldı ama bunun aktif olanı 816 kişidir. Amacımız gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak” şeklinde ifade etti.

“SAĞLIK KOMPLEKSİ MART’TA TAMAMLANACAK”
Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve Dokuzkavaklar Mahallesi’nde yapımına başlanan Sağlık Kompleksi hakkında da bilgiler aktaran başkan Gürlesin; “5 Ekim 2016 tarihinde ilk kazmayı vuruğumuz; Türkiye’de bir ilk olan ve Dokuzlar Mahallesi’nde başlanan sağlık kompleksinde yılbaşında bitme noktasında ilerliyoruz. 2018’in 2’nci veya 3’üncü ayında bitirmeyi planlıyoruz” diye konuştu. 

ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211