'SU ELÇİLERİYİZ SUYUN BEKÇİLERİYİZ'İN BİRİNCİSİ; AYŞEN ŞAĞBAN

'SU ELÇİLERİYİZ SUYUN BEKÇİLERİYİZ'İN BİRİNCİSİ; AYŞEN ŞAĞBAN

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, TRT ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Su Elçileri Eğitimi ve Farkındalığın Artırılması Projesi’  ‘Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz’ konulu yarışmada Kale Gülbağlık Ortaokulu Öğrencisi Ayşen Şağban, Türkiye birincisi oldu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, TRT ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın tarafından yürütülen ‘Su Elçileri Eğitimi ve Farkındalığın Artırılması Projesi’, ülke genelinde 19 ilde pilot olarak uygulanıyor. Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nce bağlı ilkokul ve ortaokullara yönelik ‘Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz’ konulu yarışma düzenlendi. Yarışmaya katılan Kale Gülbağlık Ortaokulu Öğrencisi Ayşen Şağban; Türkiye geneli 5. ve 6. Sınıflar arası ‘Hikaye Yazma’ dalında Türkiye birincisi olarak Denizli’yi onurlandırdı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz birinci olan Şağban’ı makamında kabul etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Vural, Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, Kale Gülbağlık Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Honluk, Müdür Yardımcısı Elif Güven, Öğrenci Ayşen Şağban ve babası Osman Şağban katıldı.

“BİRİNCİLİK ALMASI BAŞARISINI DAHA DA PEKİŞTİRDİ”
Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Ayşen kızımız başarılı, çalışkan bir öğrencimiz. Derslerindeki başarısının yanında ülke genelinde yapılan hikaye yarışmasında birincilik alması başarısını daha da pekiştirdi. Kendisini kutluyorum. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatan, bayrak ve ülke sevdalısı nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Ayşen kızımız gibi başarılı öğrencilerimiz diğer arkadaşlarına da ışık tutuyor. Tüm bu başarılar öğretmenlerimizin gayretleri ile oluyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR”
Projenin içeriği hakkında da bilgiler veren Müdür Oğuz, şunları aktardı: “Su Elçileri Eğitimi ve Farkındalığın Artırılması Projesi ile Türkiye’de çevre koruma ve suyun sürdürülebilir kullanımına katkı sağlamak,  çevre koruma ve su kaynaklarının etkili ve makul olarak kullanılması ile ilgili farkındalık artırma faaliyetlerini uygulamak hedefleniyor. Proje kapsamında Pamukkale Nedime Kabaklıoğlu Anaokulu, Merkezefendi Perihan Kıbrıslıoğlu Anaokulu, Beyağaç Eşenler İlkokulu, Tavas Kızılcabölük Yaşar Öncan İlkokulu, Buldan Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu ve Kale Ortaokulunda ‘Su Elçileri Öğrenci Kulübü’ kuruldu. Bu konuda öğrencilerimize eğitimler verilmektedir.”

OĞUZ, ŞAMPİYONU ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hikâye Yarışması birincisi öğrenci Ayşen Sağban’a yarışmanın birincilik ödülü olan dizüstü bilgisayara takdim etti. Ayrıca öğrenciye çeyrek altın ile ödüllendiren Müdür Oğuz, öğrenciye çeşitli ödüler de verdi.

GAMZE ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211