Su kaplumbağalarını yalnız bırakmıyor

Honaz İlçesi’nde yaşayan Adem Erdoğan, 2 yıldan bu yana haftada 2 gün Kaklık Mağarası yanı başında bulunan süs havuzundaki yüze yakın su kaplumbağasını besliyor.

Su kaplumbağalarını yalnız bırakmıyor

Honaz İlçesi’ne bağlı Kaklık Mahallesi’nde yaşayan 52 yaşındaki Adem Erdoğan, yer altı Pamukkale’si olarak bilinen, Kaklık Mağarası giriş kapısı karşısındaki süs havuzunda bulunan yaklaşık 100 su kaplumbağasının beslemesini yapıyor. İki yıldan bu yana, haftada iki gün Kaklık Mağarası’na gelen Erdoğan, yanında getirdiği ekmeklerle kaplumbağaları besliyor. İçerisinde ‘Beyaz Cennet’ Pamukkale’deki travertenleri barındıran, kükürtlü şifalı suyuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kaklık Mağarası’ndaki su kaplumbağalarını iki yıldan bu yana beslediğini bundan da mutluluk duyduğunu anlatan Erdoğan; "Kimleri evinde bahçesinde kedi-köpek besliyor, ben de su kaplumbağalarını besliyorum. İki yıldan bu yana Kaklık tan haftada iki gün mağaraya gelip, kaplumbağaları ekmekle besliyorum. Bana çok alıştılar" diye konuştu.

“Bunları gördükçe mutlu oluyorum”

Evdeki bayat ekmeklerle kaplumbağaları beslediğini belirten Erdoğan, “Hayvanları seviyorum, besliyorum. İki güne bir evde ne kadar bayat ekmek varsa gelip besliyorum. Umarım ki bunu görünce hayvanları sevmeyen arkadaşlar da inşallah sever. İki yıldır, haftada 2 gün ekmekleri alıyorum, kaplumbağaları besliyorum. Kaplumbağalar, inşalara alışık olduğu için geliyorlar. Beslediğim için bana daha çok alışıklar gördüler mi hemen geliyorlar. Yüzlerce kaplumbağa var, bazıları evde kedi-köpek besliyor ben de bunları besliyorum. Ben bunları gördükçe mutlu oluyorum. Kedi ve köpek de beslenir ama diğer hayvanları da aç bırakmamak lazım” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER