SUAT BİLGİ İSTİFA ETTİ

SUAT BİLGİ İSTİFA ETTİ

Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nin 13'üncü Genel Kurulu'nda seçimi kaybeden odanın eski başkanı Suat Bilgi, 13’üncü dönem Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa etti.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 24-25 Şubat tarihlerinde 13'üncü Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi ve Mehmet Serdar Alayont yeni başkan olarak seçildi. Mimarlar Odası Denizli Şubesi eski Başkanı Suat Bilgi yeni yönetime girmeyi başarabilmişti. Mimarlar Odası Denizli Şubesi eski Başkanı Suat Bilgi, 13’üncü Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ettiğini duyurdu. Eski Başkan Bilgi, açıklamasında; “Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak 2 yıllık başkanlık sürecimi ve devamında gelen seçimlerle Mimarlar Odası misyonumu tamamlamış bulunuyorum. Maalesef seçim süreci benim ve ekibim adına istediğimiz gibi sonuçlanmadı. Mimarlar Odası’nda seçim süreçleri çok enteresan geçiyor. Sizin ne yaptığınız veya yapmak istediğinizden çok, aday arkadaşların üyelerle olan ikili ilişkileri ve diyalogları seçilme kriterlerini belirliyor. Tabii üzülerek belirtmek isterim ki bu anlayış Mimarlar Odamıza zarar vermektedir. Seçim sürecinde üyelerimize hep şunu ifade ettim; seçilen başkana ekibiyle birlikte iş yapma imkanı tanınmalıdır ki oda adına daha fazla katkı koyabilsinler” diye konuştu.

“MEVCUT YÖNETİMİN DAHA RAHAT VE DAHA ÇOK KİŞİYLE ODAYI YÖNETMESİNİ İSTİYORUM”
Başkanlık yaptığı süre boyunca parçalanmışlıktan ve 4 kişiyle odayı yönetmekten şikayetçi olduğunu vurgulayan Bilgi; “Çünkü diğer listeden giren arkadaşlar ister istemez seçim kaybetmenin verdiği psikoloji ile katkı koyma yerine izleyici olarak kalmayı yeğlediler. Bunu da yönetim kurulundaki arkadaşımızın kendi ağzıyla itiraf ettiği için rahatlıkla söyleyebiliyorum. Bende şu anda aynı psikolojiye sahibim ve yanlış bulduğum davranışı sergilememek adına ve mevcut yönetimin daha rahat ve daha çok kişiyle odayı yönetmesini istiyorum.  Şimdi geldiğimiz noktada 5-2 seçim sonucu ve ben başkan adayı olarak çıktığım seçimde üyelerimiz benim başkanlığımda yönetimin devamını istememiştir. Ben de seçim süresince savunduğum yönetim kurulu anlayışına ters düşmemek ve seçilen başkana kendi ekibi ile çalışma ortamı yaratma adına yönetim kurulu üyeliğinden ayrılıyorum. Ama her zaman her üyenin olması gerektiği sorumluluk bilinciyle hareket ederek; üzerime düşen bir görev veya katkı gerektiğinde hiç düşünmeden yanınızda olacağıma hiçbir şüpheniz olmasın. Ayrıca benim listemden giren diğer arkadaşımızın yönetimde ilk defa yer alacak olması, istek ve arzulu olması sebebiyle devam etmesi konusunda kendisiyle hemfikir kaldık. Onun adına hem tecrübe hem de yeni arkadaşlarla kaynaşma ortamının olması dileğiyle yeni yönetim kurulu arkadaşlara başarılar ve üyelerimiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER