SUBAŞI, “GAZETECİLERLE BULUŞTU”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın açıklaması yapan AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Fatma Hanım Subaşı, “En büyük cesaretim; Cumhurbaşkanımız oldu. Siyasette özellikle yerel seçimlerde kadın adayların artmasını istediğini belirtti. Bu durumdan yola çıkarak bende başvurumu yaptım. Denizli’ye kadın eli değmeli” dedi.

SUBAŞI, “GAZETECİLERLE BULUŞTU”

Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olan ve aday adaylığını açıklayan Fatma Hanım Subaşı, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın toplantı gerçekleştirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sloganı ile yola çıktığını ifade eden Subaşı, başkanlığa talip olurken en büyük cesareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinden aldığını belirtti ve şunları ifade etti: “Biraz çekingen bir yapım var. Konuşmaktan çok iş yapmayı tercih eden bir insanım. Ama kendime güveniyorum. Başardığım birçok iş var. 2013 yılında 32 yaşındayken tek başıma Amerika’ya gidip orada tek başıma şirket kurdum, tek başıma satış yaptım. Ben orada bunları başardıysam burada çok daha kolay başarırım. Sadece istemek ve inanmak önemli. Başvuruda bulunmadan önce bir ay halkın arasında anket yaptım. Halkın belediyeden beklentilerini sordum. Siyasi parti ayırmaksızın halkın her kesimine kadın aday isteyip istemediklerini sordum ve herkes olumlu karşıladı. En büyük cesaretim ise Cumhurbaşkanımız oldu. Siyasette özellikle yerel seçimlerde kadın adayların artmasını istediğini belirtti. Bu durumdan yola çıkarak bende başvurumu yaptım. Denizli’ye kadın eli değmeli.”

“DENİZLİ’DE ŞEHİR PLANLAMASI YOK”

Denizli’yi Amerika’dayken yaşadığı şehirlerle kıyaslayan Subaşı, “4 yıldır araba yerine minibüs ve otobüs kullanıyorum. Dolayısıyla Denizli’yi daha çok tanıma fırsatı buldum. Kaliforniya ve Los Angeles şehrine yakın oturdum. Denizli’yi hep orayla kıyasladım. Denizli’de şehir planlaması yok. Beni binalar çok rahatsız ediyor. Önünde bir yeşil alan yok. Bu şehri hemen değiştiremeyiz. Bunu yavaş yavaş yapacağız. En çok dikkatimi çeken başka bir konu ise çocukların elinde cep telefonu olması. Orada Amerikalı aileler ile görüşüyordum. Çocuklar üniversiteye gitmeden önce, onlara cep telefonu verilmiyordu. Telefonlar orada üretiliyor ancak orada çocukların elinde cep telefonu olmasına aileler yasak koyuyor” ifadelerini kullandı.

Subaşı, son olarak Denizli için çok iyi projeleri olduğunu ve bu projeleri önce Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’a sunacağını söyledi.

FATMA HANIM SUBAŞI KİMDİR?

Denizli’nin Tavas İlçesi Altınova Mahallesi’nde doğan Subaşı, ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü mezunu olan Subaşı, eğitiminin ardından Denizli’ye dönerek kendi branşı olan enerji sektöründe bir kablo firmasında kalite kontrol ve kalite güvence müdürlüğü yaptı. Daha sonra dil eğitimi için İngiltere’ye giden Subaşı, 2003 yılında mermer şirketi kurmak için Amerika’ya gitti. 11 yıl kaldığı Amerika’dan 2014 yılının kasım ayında Denizli’ye dönen ve bekar olan Subaşı 4 yıldır Denizli’de ailesiyle birlikte yaşıyor.

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER