SUBAŞIOĞLU EĞİTİMDE EZBERLERİ BOZACAK OKULU AÇTI

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan vizyon projelerden biri olan Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Merkezefendi Belediyesi, ilçeye vizyon projeler kazandırmaya devam ediyor. 2018 yılını açılış yılı ilan eden Merkezefendi Belediyesi bu kapsamda Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nu da ilçeye kazandırdı. İlk ders zili ile 90 öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başlamış oldu. Açılışa; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan,  AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer,  AK Parti Merkezefendi Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, AK Parti Merkezefendi Gençlik Kolları Başkanı Mert Koç, Eğitim Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“EN ÇOK YATIRIMI EĞİTİME YAPTIK”
Okulun açılış töreninde konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendimiz eğitimde çok önemli bir marka. Hem lise sınavlarında hem üniversitesi sınavlarında hem sportif başarıda hem de akademik başarıda Türkiye’de 900’ü aşkın ilçe arasında ilk 3’te ya da ilk 5’te yer alıyor. Bu başarının sürdürülebilir hale getirilebilmesi için Merkezefendi Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bu yana en çok yatırımı eğitime yaptık. En çok projeyi eğitimle ilgili gerçekleştirdik ve en çok kaynağımızı eğitime ayırdık ve bundan sonrada ayırmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Subaşıoğlu konuşmasını “Bugüne kadar Merkezefendi İlçemizde toplam 36 adet okulumuza halı saha, 19 okulumuza zenginleştirilmiş kütüphane, 5 okulumuza konferans salonu, 5 okulumuza yemekhane ve ayrıca 2 adet anaokulu ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni kazandırmış bulunuyoruz. 4 yılda 12 bin öğrencimize toplamda 10 Milyon TL öğrenim yardımı yaptık. 15 bin 11.sınıf öğrencimizi İstanbul’la buluşturduk, 5 bin öğrencimize arkeoloji dersini Laodikya ’da verdik. Eğitim yatırımları kapsamında Selçukbey Spor Eğitim Merkezimizi kazandırarak altyapıda bin 300 öğrenciye ulaştık” dedi.


“EĞİTİMDE YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ”
İlerleyen günlerde Türkiye’nin en büyük halk kütüphanesinin de açılışının gerçekleşeceği müjdesini veren Başkan Subaşıoğlu, “Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile de eğitim projelerimizi taçlandırıyoruz. Yaklaşık 12 Milyon TL yatırımla eğitime kazandırdığımız okulumuz gerek mimari gerekse içerik açısından çocuklarımızın özgüvenini artıran bir kompleks olarak öne çıkıyor. İçerisinde yer alan fitness ve spor salonlarından, Z kütüphaneye, dil laboratuvarından, akıl oyunlarına fizik ve kimya laboratuvarından dağ manzaralı yemekhanesine kadar özenle yapımını tamamladığımız okulumuz, Merkezefendimizin eğitim anlamında en değerli lokasyonlarından birisinde yer alıyor” ifadelerinde bulundu.

“İŞTE BU OKUL TAM DA BU ANLAMDA DENİZLİ’DE EZBERLERİ BOZMAYA GELİYOR”
Başkan Subaşıoğlu konuşmasına, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün yayınlanan yeni eğitim yılı mesajında ‘Eğitimde tarihi değişimlere hazırlanıyoruz’ sözü ile bizlere yeni bir ufuk açmıştır. İşte bu okul tam da bu anlamda Denizli’de ezberleri bozmaya geliyor. Yeni bir vizyonla manevi değerine bağlı, dünya ile barışık bir nesil hedefliyoruz. Kendi kültür ve medeniyetinin gücüne inanan, kendisini başkalarının reddiyesi olarak değil bizatihi kendi varlık ve değerleriyle tanımlayan, hiçbir kültür ve kişiye öykünmeden, savunmacı ve tevilci apolejik tavırlar takınmadan tarih ve maneviyatından aldığı güçle kendi dünyasını kuran yeni bir gençlik… Birilerine karşı olma üzerine kurulu karşıtlıklarla simetrik düşünce üreten bir gençlik değil, tam aksine asimetrik ve özgün düşünceleriyle geleceği kurucu olarak üreten bir gençlik… Nitelikli din bilimleri eğitimi ile kendisini şüpheden, fen bilimleri eğitimi ile de taassuptan uzak tutan inşa edici yeni bir gençlik… Hayalimiz bu. İnşallah hep birlikte gerçekleştiririz” şeklinde devam etti.

“BİZ DENİZLİ OLARAK EĞİTİMDE LİDER VE VİZYON ŞEHİRİZ”
Denizli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, “17 Eylül 2018 günü öğrencisi, öğretmeni, yöneticisi ve velisiyle birlik ve beraberlik içinde yeni bir öğretim yılına daha başlamanın sevincini, heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz. Bunu Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuzun açılışıyla taçlandırıyoruz. Biz Denizli olarak eğitimde lider ve vizyon şehiriz. Merkezefendi İlçemizin kültür ve sanat hayatına katkı koyacak liderler yetiştirmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz. Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’na bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ve daha önce ilçeye kazandırılmış olan 2 Anaokulu için Milli Eğitim Camiası adına teşekkür ederim. 2018-2019 eğitim öğretim yılı hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.

“ORTAYA BÖYLE GÜZEL BİR OKUL KOYDUĞU İÇİN TEBRİK EDİYORUM”
Başkan Subaşıoğlu’nu tebrik eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün ülkemizin eğitimde yapıların yenilenmesi ve nitelikli hale gelmesi noktasında birçok güzellikler ortaya kondu. Eğer eğitimi ayağa kaldıracaksak, milli eğitimde bir noktaya geleceksek bunu millet olarak topyekûn seferberlik ruhuyla yapmamız lazım. Ben tekrar bu güzel eseri ortaya koyduğu için başta Muhammet Subaşıoğlu Başkanımız olmak üzere emek veren tüm Merkezefendi çalışanlarımıza ve önünü açan Valimize çok teşekkür ediyorum. Okulumuz hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 “GURUR DUYULACAK BİR ESER”
Okulun güzel bir eser olduğunun altını çizen Denizli Valisi Hasan Karahan, “Güzel bir eser, gurur duyulacak bir eser, bizleri geleceğe, gelecek yüzyıllara hazırlayacak bir eser. Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’nun bu eserin oluşmasındaki, bu hale gelmesindeki gayretini,  heyecanını, aşkını biliyorum. Bugün de tamamına erdirdi Cenabı Allah. Bunlar kalıcı eserler. Hayırlı olsun. Çok şükür Denizlimiz eğitimde öncü bir ilimiz. Böyle eserleri daha da çoğaltacağız ve 21. yüzyıla böyle eserlerle damgamızı vuracağız. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

ÖĞRENCİLERE TABLET HEDİYE EDİLDİ
Açılış konuşmalarının ardından derece ile okulu kazanan öğrencilere laptop, tablet bilgisayar ve bisiklet hediyeleri Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından takdim edildi. Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun kurdelesi protokol üyelerinin katılımı ile kesildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211