SUN FESTİVALİ START ALDI

SUN FESTİVALİ START ALDI

Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan SUN Yaylı Çalgılar Festivali, düzenlenen törenle başladı.

Denizli Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından organize edilen ve Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan SUN Yaylı Çalgılar Festivali, düzenlenen törenle start aldı. Festivalin açış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü,  Honaz Kaymakamı Zafer Öz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, müzikseverler, sanatseverler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yalı Çalgılar Festivaline, Denizli Valisi Hasan Karahan, kemanla startı verdi. Vali Karahan, “Festivalin Denizli’de yapılmasından dolayı mutlu olduk. Başarılı geçmesini diliyorum” dedi. 

“OKULUMUZ YİNE ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI”
Festivalin açılışında konuşan Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Abdullah Şen, “Okulumuz yine önemli bir çalışmaya imza attı. Çağdaş Türkiye yolunda Denizli sanat alanındaki gelişimine öncülük etmek, kültür ve sanat etkinliklerine katkıda bulunmakta en önemli misyonumuzdur. SUN Yaylı Çalgılar Festivali, özverili bir çalışmayla ortaya çıktı. Yaylı çalgılarda eğitim gören herkesin kendilerini ifade edebilecekleri bir platform olmasını hedefliyoruz. Sponsorlarımıza teşekkür ederiz. Üç gün boyunca müzik keyfi yaşanacaktır” diye konuştu. Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde konuşmaların ardından Keman sanatçısı Efdal Altun ve Esen Kıvrak, Trio dinletisinde bulundular. 

 

MUHAMMET KARAÇAY-OZAN AKAKÇA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER