Sürdürülebilir çevre için söz gençlerdeydi

Denizli Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ile Eskişehir Avrupa Birliği Derneği işbirliğinde AB Yeşil Haftası ve Dünya Çevre Günü kapsamında, ‘Sürdürülebilir Çevre için Söz Gençlerde’ etkinlik gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir çevre için söz gençlerdeydi

Denizli Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, AB Yeşil Haftası ve Dünya Çevre Günü kapsamında, Eskişehir Avrupa Birliği Derneği iş birliğiyle ‘Sürdürülebilir Çevre için Söz Gençlerde’ isimli etkinlik gerçekleştirdi. 3-5 Haziran 2021 tarihleri arasında, online olarak gerçekleştirilen program, yoğun ilgi gördü. Program kapsamında, Doç. Dr. Erhan Akdemir ve Doç. Dr. Ali Onur Özçelik’ten Avrupa Birliği ve AB Yeşil Mutabakatı hakkında bilgi alan gençler dâhil oldukları siyasi partilerin birer temsilcisi olarak simülasyona katıldılar. Parlamento kurallarının birebir uygulandığı simülasyonda, AB Yeşil Mutabakatı çerçevesinde çevresel sürdürülebilirlik, iklim krizi ve çevre politikalarına ilişkin fikirlerini önergeler ile sunan parlamenterler 3 günün sonunda bir karar metni oluşturdular. Etkinliğin kapanış töreninde konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, simülasyonun konusu olan AB Yeşil Mutabakatının, iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek ülkelerden biri olan Türkiye’yi de yakından ilgilendirdiğini, ülkemizin de sanayi politikasını ve büyüme stratejisini yeşil ve dijital dönüşüme yönelik tasarlamasının son derece önemli olduğuna değindi. Başkan Keçeci, sera gazı emisyonlarının azaltılması ve yenilenebilir enerji kullanımının arttırılması gibi konular başta olmak üzere sürdürülebilir çevre için herkesin stratejik hedefler doğrultusunda ilerlemesi gerektiğini ifade etti. Temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir ekonomi için gençlerin söz alarak fikirlerini ve çözüm önerilerini sunmalarının çok değerli olduğunu dile getiren Başkan Keçeci, tüm katılımcıları tebrik etti.

Katılımcılar fidan bağışladı

Denizli AB Bilgi Merkezi, Dünya Çevre Günü anısına katılan katılımcılar için DOÇEV aracılığı ile fidan bağışında bulundu. Delegelere katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından etkinlik, sona erdi. Denizli AB Bilgi Merkezi, AB Yeşil Haftası kapsamında ayrıca bir de farkındalık kampanyası yürütüyor. İklim krizine dikkat çekmek için “İklim Krizinin Çözümü Bugünde” sloganıyla hazırlanan görseller şehrin kilit noktalarında billboard ve raketlerde sergileniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER