SÜRÜCÜLERİ UYARAN ÇOCUKLARA MÜDÜR DEMİR’DEN ÖDÜL

Denizli'de Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yurt genelinde başlatılan ‘kırmızı düdük’ kampanyasında görevlerine ilişkin fotoğrafları en çok beğeni alan iki çocuğa Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir tarafından bisiklet hediye edildi.

SÜRÜCÜLERİ UYARAN ÇOCUKLARA MÜDÜR DEMİR’DEN ÖDÜL

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nca 14-31 Ağustos tarihleri arasında ülke genelinde ‘Bu Bayram Ben De Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ projesi kapsamında hatalı sürücüleri uyarmak için kırmızı düdük, tişört, şapka ile trafik kurallarını anlatan broşür dağıtılmıştı. Kırmızı düdük dağıtılan çocuklardan seyahatleri boyunca trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak kendilerine verilen görev kartlarındaki görevleri yapıp, sosyal medya üzerinden göreve ilişkin fotoğraflarını gönderen ve en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edildi. Yarışmada Denizli'den bisiklet ödülü kazanan Asya Bergin Uryan ve Emirhan Ege Sargın'ın ödülleri, Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi. Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ödül kazanan Asya Bergin Uryan ile Emirhan Ege Sargın'ı aileleri ile makamında misafir etti. Demir, daha sonra Emniyet Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törende, çocuklara bisikletlerini verdi.

Fotoğraf yarışmasını Denizli'de kazanan 2 kişiden birinin Asya olduğunu belirten Anne Melisa Uryan, “Denizli Emniyet Müdürümüz Mevlüt Demir bizi çok güzel ağırladı ve kızımıza hediyesini teslim etti. Bu güzel proje için İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ve Denizli Emniyet Müdürümüz Mevlüt Demir'e teşekkür ediyoruz” dedi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER