Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu pazar

Süslü Kadınlar bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri bisiklet turuna hazır. 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek etkinlikte kadınlar süslenip, en güzel kıyafetlerini giyecek, “egsoz kokusuna karşı sabun kokusu” sloganıyla bisikletleri ile şehir turu atacak.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu pazar

2013 yılında İzmir’de bisiklet kullanımını özendirmek, kent trafiğinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, en önemlisi de iklim değişikliğine olumsuz katkı yapan egsoz gazlarına dikkat çekmek amacıyla başlatılan etkinlik her yıl büyüyerek devam ediyor.

Bu yıl 3.‘üncüsü gerçekleştirilecek olan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 14 ülke ve 112 şehirde aynı anda düzenleniyor.

Denizli’deki “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 22 Eylül Pazar Günü Saat; 17.00’de Forum Çamlık Önünden başlayacak. Süslü kadınlar yarım Denizli turu attıktan sonra turlarını Delikliçınar’da sonlandıracak. Denizli’de 3 yıldır gerçekleştirilen bu çevreci etkinliğine bu yıl 300’e yakın bisikletli kadının katılması bekleniyor.

SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU BİLDİRGESİ;

“Çünkü Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir” teması ile gerçekleştirilen etkinliğin bir de bildirgesi var. İşte o maddeler;

* Süslü Kadınlar Bisiklet Turu onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılan bir bisikletli kadın etkinliğidir.

* 2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Gününde yapılmaktadır. İZMİR merkezli başlayıp, dünyanın bir çok şehrine yayılan farkındalık etkinliğidir.

* Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket düzenlemez. Bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor.

*Amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir.

* İklim Değişikliği var ve biz bisikleti bir gezegenin sorunlarına bir çözüm olarak görüyoruz. Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir hale getirmenin adımını atıyoruz.

*Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılıyor ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından destekleniyor.

* Tur için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin.

* Ücretsizdir.

* Lütfen etkinlikte sadece kendinizi temsil edin. Siyasi bir eylem değildir.

*Tur yavaş ve kısa mesafedir.

*Tur için bisikletinizi kendiniz temin etmelisiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ege gören
Ege gören - 10 ay Önce

Erkekler niye katilmiyor?

SIRADAKİ HABER