Süt paraları Mehmetçik’e destek olacak

Çameli Kızılkaya Kalkınma Kooperatifine bağlı süt üreticileri Çameli İlçesi Yumrutaş Mahalle Muhtarı Uğur Sökmen’in başlattığı kampanyaya ile biriktirilen sütlerden elde edilen gelir, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Süt paraları Mehmetçik’e destek olacak

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı'na destekler sürüyor. Bölgede görev yapan Mehmetçiklere anlamlı bir destek de Çameli’den geldi. Çameli Kızılkaya Kalkınma Kooperatifine bağlı süt üreticileri, Yumrutaş Mahalle Muhtarı Uğur Sökmen’in başlattığı kampanyaya destek olarak yaklaşık 3 ton süt biriktirdi. Toplanan sütün bedeli, önümüzdeki günlerde Mehmetçik Vakfı’nın hesabına yatırılacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Arkadaşlarımız toplanan sütün bedelini Mehmetçik Vakfı’nın hesaplarına yatıracak. Türkiye, terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğini Barış Pınarı Harekatı’yla tüm dünyaya ilan etmiştir. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Mehmetçiğimizin sağ salim görevlerini tamamlayarak ülkelerine dönmelerini nasip etsin. Mehmetçik Vakfı da şehadete ulaşan kahramanlarımızın yakınlarına ve silahlı kuvvetlerimize verdiği destekle gönlümüzde apayrı bir yere sahiptir. İlçemiz vatanına ve askerine olan sevgisini böyle anlamlı bir kampanya ile bir daha göstermiştir. Böyle anlamlı bir kampanyayı düzenleyen ve destek olan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

“SÜTÜ SATACAĞIZ, PARASINI YATIRACAĞIZ”

Kampanyaya öncülük eden Yumrutaş Mahalle Muhtarı Uğur Sökmen; “Barış Pınarı Harekatı'nda mücadele eden askerlerimiz için süt üreticilerinden süt toplama kampanyası başlattık. Tüm vatandaşlarımız, mahallelerimizde 1 hafta içerisinde sütleri kooperatifimiz aracılığıyla topluyoruzi, toplamaya da devam edeceğiz. Amacımız, sütümüzü satıp maddi olarak destek sağlamaktır. Çamelililer olarak bir nebze olsun katkı sunmak istedik. Burada önemli olan gıdaların miktarı değil. Burada önemli olan halkımızın bu türlü milli konularda birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu, askerimizin ve devletimizin yanında olduğunu göstermektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER