TABİP ODASI'NDA DR. MERAL ALTEN ADAY

TABİP ODASI'NDA DR. MERAL ALTEN ADAY

Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Meral Alten, Denizli Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Denizli Tabip Odası’nın 15 Nisan Pazar günü yapılacak seçimlerde 1004 hekim sandık başına gidiyor. Genel kurulda eski başkanlardan rahmetli Dr. Murat Alten’in eşi Dr.Meral Alten Çağdaş Hekimler Grubu’yla, Dr. Sefa Gez ise Demokratik Katılım Grubu’yla başkanlık için yarışacak.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Dr. Meral Alten, doktorların desteğini istedi.

Toplantıya; Dr. Meral Alten’in listesinde Büyük Kongre Delege adayı olarak yer alan Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gökhan Önem ile yönetim kurulu adayları katıldı.

Kongredeki seçimlere Çağdaş Hekimleri Grubu ile katıldığını anlatan Dr. Alten, “Türkiye’de ve Denizli’de görev yapan hekimlerin yaşadıkları sorunları biliyoruz. Can ve iş güvencesi olmayan, zor şartlar altında çalışan hekimlerin haklarını önceleyen bir Türk Tabipler Birliği oluşturmak için mücadele etmek için adayım. Mezuniyet öncesi ve sonrası mesleki eğitime katkıda bulunulması için hekimlerin desteğini istiyorum” dedi.

ŞEHİR HASTANELERİ YERİNE DEVLET HASTANELERİ
Başkan adayı Dr. Meral Alten, “Denizli’de yapılacak olan şehir hastanesi, hiçbir sorunu çözmeyecektir. Tam tersine hekimlerimizin yükünü artıracak ve taşeron olarak çalışmalarının önü açılacaktır. Ayrıca Denizli’ye bin yataklı şehir hastanesi yapıldığında mevcut devlet hastaneleri iptal edileceği için yatak sorunu da çözüme kavuşmuş olmuyor. Şehir hastanesi, devlet hastanelerinin özelleşmesi demektir. Biz şehir hastaneleri yerine kamu kaynaklarıyla yapılacak devlet hastaneleri mücadelesi içi yetki istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER