TAN TEKSTİL, 2’NCİ KEZ AMBULANS BAĞIŞI YAPTI

Sağlık alanında yapmış olduğu bağışlarla dikkatleri üzerine çeken Tan Tekstil San. ve Tic. A.Ş., almış olduğu tam donanımlı ambulans ve 7 yoğun bakım monitörünü düzenlenen tören ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne devretti.

TAN TEKSTİL, 2’NCİ KEZ AMBULANS BAĞIŞI YAPTI

Denizli’de sağlık alanına yaptığı bağışlarla adından söz ettiren Tan Tekstil San. ve Tic. A.Ş., geçtiğimiz yıl Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne bir ambulans bağışlamıştı. Tan ailesi, bu yıl da bir ambulans ve 7 adet yoğun bakım monitörü bağışında bulundu. Firmada düzenlenen devir teslim törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Tan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tan ve firma yetkilileri katıldı. Protokolün imzalanmasının ardından İbrahim Tan’a Vali Karahan tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Devir teslim töreninde konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Denizlimiz hayırseverlikte yarışan bir şehir. Sağlık sektöründe de ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Bu konuda yapılacak desteklerin hem büyük bir boşluğu dolduracağı, hem de kalıcı bir hayır olacağını düşünüyoruz. Tan ailesine yaptıkları bağışlardan dolayı teşekkür ediyoruz. Güzel bir konuda öncülük ettiler. Diğer firmalarımıza da örnek olmasını istiyoruz. Denizlili hemşerilerimizin, işadamlarımızın, sanayicilerimizin katkılarını bekliyoruz” dedi.

ÖZTÜRK’TEN BAĞIŞÇILARA MOBİL KANSER TARAMA TIR’I ÇAĞRISI
Tan Tekstil’in sağlığın en önemli bağışçılarından biri olduğunu belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “2 yıl içerisinde bağışladıkları ikinci ambulans. Bu yıl içerisinde Servergazi Devlet Hastanemize mekanik ventilatör bağışında bulunmuşlardı. 2015 yılında Yenidoğan Yoğun Bakımımıza 10 adet kuvöz almışlardı. Bugün yine çocuk yoğun bakımımıza monitörleri ambulansla birlikte aldılar. Allah, kazasız belasız hizmet vermeyi nasip etsin.  Verdikleri destekler için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İlimize daha hızlı ve daha güvenli hizmet vermek için biz de hazırız. Sağlık alanında ihtiyaçlarımız var. Şimdilerde mobil kanser tarama TIR’ı istiyoruz. Bağışçılarımızdan desteklerini bekliyoruz. Bize destek olacak herkes bu şehre hizmet edecektir” diye konuştu.

“HER YIL BAĞIŞ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tan ailesi olarak yaptıkları bağıştan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Tan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tan, şunları aktardı: “Denizli’de doğduk, büyüdük ve Denizli’de kazanıyoruz. Kazancımızdan bir miktar da devletimize destek olmaya gayret ediyoruz. Denizli İl Sağlık Müdürümüzü sağlık alanında eksikliklerden söz edince bunu kendimize bir görev bildik. Her yıl sağlık hizmetlerine destek vermeye devam edeceğiz. Gelecek yıl da eksiklik hissedilen ne varsa almaya gayret göstereceğiz. Amacımız; sağlığa ihtiyacı olanların ihtiyaç duydukları makineleri karşılamak.”

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER