TARİHE YOLCULUK KAFİLESİ; GAZİLER GÜNÜ’NDE, DENİZLİLİ GAZİLER OLDU

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 50-75 yaş arası vatandaşlar için düzenlediği Bursa-Çanakkale gezisi güz dönemi 4’üncü kafilesi, 19 Eylül Gaziler Günü'nde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından uğurlandı.

TARİHE YOLCULUK KAFİLESİ; GAZİLER GÜNÜ’NDE,  DENİZLİLİ GAZİLER OLDU

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bursa Çanakkale gezisinde 4’üncü kafile anlamlı bir günde uğurlandı. 19 Eylül Gaziler Günü'nde gerçekleşen uğurlama töreni 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndan yapıldı. Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı Bursa ve kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’yi ziyaret edecek olan kafileyi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman, uğurladı. Otobüsleri tek tek gezerek vatandaşlara "hayırlı yolculuklar" temennisinde bulunan Başkan Osman Zolan, geziye katılanlardan bu vatan için canını veren şehitler için bol bol dua etmelerini istedi. Gezinin Gaziler Günü'nde başlamasının çok anlamlı olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, mukaddes vatan için kanını döken kahramanları bir kez daha rahmetle yad etti.

"HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞIYORSAK ŞEHİTLERİMİZİN FEDAKARLIĞI SONUCUDUR"
Ziyaretin Bursa ile başlayacağını kaydeden Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Bursa Osmanlımızın başkenti. Başta Ulu Camii olmak üzere çok değerli eserler var. Oraları ziyaret edeceksiniz. Sonrasında kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale’ye gideceksiniz. Ecdadımız canından geçmiş, kanını toprağa vermiş ama Çanakkale’de düşmana geçit vermemiş. Bugün biz burada hür ve bağımsız yaşıyorsak şehitlerimizin fedakarlığı sonucudur. Onları ziyaret edeceksiniz. Allah’ım ziyaretinizi kabul etsin. Gittiğinizde bol bol dua edin. Ülkemiz, şehrimiz için dua edin."  

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER