Tarihi Kral Yolu, Bakan Karaismailoğlu'nun gündeminde

Denizli’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda İl Yatırım Koordinasyon Kurulu ile bir araya geldi. Toplantıda, Buldan ve Denizli turizmi için önemli olan tarihi Kral Yolu projesini de gündeme getirdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, projenin Bakanlıklar, Büyükşehir ve Pamukkale Belediyeleri’nin desteği ile hayata geçirilebileceği vurguladı.

Tarihi Kral Yolu, Bakan Karaismailoğlu'nun gündeminde

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Denizli’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda İl Yatırım Koordinasyon Kurulu ile bir araya geldi. Toplantıya Bakan Karaismailoğlu’nun yanı sıra;  Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekilleri, Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile ilçe belediye başkanları ve yatırımcı kurum ve kuruluş amirleri katıldı.

KRAL YOLU PROJESİ DE GÜNDEME GELDİ

Toplantıda, Denizli ve Buldan turizminin gelişmesine katkı sağlayacak olan Pamukkale (Hierapolis)-Laorikya-Tripolis-Buldan –Yayla Gölü’nü içine alan tarihi Kral Yolu projesi de gündeme getirildi. Projesinin, Ulaştırma Bakanlığı, Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale ve Buldan Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilebileceği vurgulandı.

“BULDAN İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE”

Buldan Belediyesi’nin uzun zamandan beri gündeminde olan Kral Yolu projenin hazır olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Kral Yolu projesi ilçemiz için önemli bir proje. Uzun zamandan beri üzerinde durduğumuz bir proje. Pamukkale’den başlayan ve Yenicekent Tripolis antik kentine ulaşan eski çağların kral yolunu Yayla Gölü’ne bağlayan turizm aksını hayata geçirmek istiyoruz. Yalnızca Buldan’ın değil Denizli turizmi için de önemli olan Kral Yolu projemizi hazırladık. Sayın Milletvekillerimiz, İl Yatırım Koordinasyon Kurulu toplantısında gündeme getirdi. Bakan Karaismailoğlu’na projenin ancak bakanlık desteği ile hayata geçirilebileceğini illettik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER