'TARİHİMİZ KADINLARIMIZIN DESTAN YAZDIĞI OLAYLARA SAHNE OLMUŞTUR'

'TARİHİMİZ KADINLARIMIZIN DESTAN YAZDIĞI OLAYLARA SAHNE OLMUŞTUR'

Merkezefendi 2. Kadın Kolları kongresinde konuşan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, “Tarihimiz böyle emsallerle dolu, kadınlarımızın destan yazdığı olaylara sahne olmuştur” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Merkezefendi 2. Kadın Kolları kongresinde konuştu. Kadın Kolları Kongresinin ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını dileyen Özkan,  AK Parti’nin kuruluşunda, teşkilatlanmasında, katıldığı tüm seçim ve referandum çalışmalarında elde ettikleri başarılarda kadınların büyük katkıları olduğunu söyledi. AK Parti siyasetinin 16 yıldır gözbebeği ve gizli kahramanlarının kadınlar olduğunu ifade edem Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “Yenilenen Kadın Kolları teşkilatımız yapacağı çalışmalarla, 2019 seçim sürecinde yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki zaferlerimizin en büyük müjdecilerinden olacaktır. Ülkemizin1990'lı yıllarda yoksulluk içinde olan kadınlarımız, medeniyet köklerimiz de olduğu gibi, o anki karanlık durumdan vazife çıkarmış, maddi ve manevi sorumluluk alarak bu davaya katkı sağlamıştır. Bizim medeniyetimizin özünde medeniyet köklerimiz de her zaman kadının ayrı bir yeri olmuştur. Türk-İslam tarihimizin dönüm noktalarına baktığınızda sorumluluk almaktan çekinmeyen örnekler görüyoruz. Efendimiz Aleyhisselam oku emrini aldığında ilk olarak Hazreti Hatice'ye gitmiştir. Zorlu günlerinde tebliğ zamanlarında Hazreti Hatice onu bir an olsun yalnız bırakmamış ve en büyük destekçisi olmuştur. Tarihimiz böyle emsallerle dolu, kadınlarımızın destan yazdığı olaylara sahne olmuştur.”

“2023 VİZYONUNDA DENİZLİMİZİ ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER BEKLİYOR”
Denizli’nin sıradan bir şehir olmadığını söyleyen Özkan; “Bizler de seçilmiş olduğumuz günden beri Denizlimize yakışır proje ve çalışmalarla, İnşallah Denizlimizi hak ettiği yere getirecek bir anlayışla Denizli’yi çok daha ileriye taşıyacak atılımları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin 2023 vizyonunda Denizlimizi çok önemli görevler bekliyor. Kadim bir kültürün en güzel ifadesi olan bu şehir, kendisi için yapılan her yatırımın hakkını vermiştir. 2019 seçimlerinde de bunu bir kez daha ispat edecektir. 2023,2053 ve 2071 Büyük Türkiye hedefleri, Cumhurbaşkanlığı hükümet Sisteminin tam anlamı İle uygulanacağı 2019 seçimlerimizdeki zaferle sağlanacaktır. Bu zafer de Birliğimizi, beraberliğimizi, bütünlüğümüzü koruyarak ve çalışarak elde edilecektir” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİM EN GÜZEL SİYASİ ÖRNEĞİMİZDİR”
Özkan şunları aktardı: “Cumhurbaşkanımız bizim en güzel siyasi örneğimizdir. O Nasıl ki bu milletimizin bekası, istikbal ve istiklal için, bu ülke için, bu millet için gerektiğinde göğsünü siper ettiğini biliyoruz. Bizler de Genel Başkanımız gibi; İl başkanımız, Kadın Kolları Başkanı, mahalle başkanı, sandık başkanı, parti yönetiminde görev almış olan herkes yaptığımız işin ehemmiyetini bileceğiz. Bulunduğumuz yer neresi olursa olsun aynı anlayışla bir olmamız, beraber olmamız lazım. Bizler de her zaman, bu kutlu davada yanınızda olacağız. Her seçimden, bu dava nasıl zaferle ayrılmışsa, bu seçimde de başarılı olacağız. Alacağımız başarı emsali görülmemiş bir galibiyet olacaktır. Cumhur İttifakı bu ülkede ihanetten beslenen muhalefet anlayışını tamamen tarihe gömecektir. Allah'ın izniyle milli ve yerli siyaseti egemen kılacaktır.”

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER