'TARİHİMİZDEKİ DARBELER, SÜREÇ İÇERİSİNDE EVRİM GEÇİRMİŞTİR'

'TARİHİMİZDEKİ DARBELER, SÜREÇ İÇERİSİNDE EVRİM GEÇİRMİŞTİR'

Denizli Birikim Platformu tarafından organize edilen; ‘28 Şubat’tan 15 Temmuz’a’ konulu konferansta konuşan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, “Tarihimizdeki darbeler, süreç içerisinde evrim geçirmiş, farklı kaynaklardan beslenmiştir. 28 Şubat sürecine gelene kadar ülkemizde 1960 ve 1980 darbeleri yapılmıştır” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan Denizli Birikim Platformu tarafından organize edilen; ‘28 Şubat’tan 15 Temmuz’a’ konulu konferansta konuştu. Özkan; “28 Şubatçılar için tam da biçilmiş kaftan olan vesayetçi 82 Anayasası darbecilerin işini daha da kolaylaştırmıştır. Tarihimizdeki darbeler, süreç içerisinde evrim geçirmiş, farklı kaynaklardan beslenmiştir. 28 Şubat sürecine gelene kadar ülkemizde 1960 ve 1980 darbeleri yapılmıştır. 1960 darbesine destek olan darbecileri körükleyen CHP darbenin gerçek nedenini görmezden gelmiştir” diye konuştu. 1960 kanlı darbesinden 20 yıl sonra, 12 Eylül 1980’de ipi dışarıda olan cuntacıların yeniden bir darbe gerçekleştirdiğini vurgulayan Özkan, 60 darbesinin ruh ikizi olan 80 darbesi sürecinde “şartları olgunlaştırmak” için, terör eylemlerinin tırmandırıldığını, aynı zihniyetin, darbelerle oluşturulan kontrgerilla desteği ile 28 Şubat 1997’de postmodern darbeyi gerçekleştirdiğini belirtti.

“1997 MGK TOPLANTISI MİLLİ İRADEYİ TESLİM ALMA OPERASYONUDUR”
28 Şubat darbesinin başlangıcının 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu toplantısı olduğunu söyleyen Özkan, şunları söyledi: “bu nedenle 28 Şubat darbenin adı verilmiştir. MGK toplantısı, cuntacıların ‘hükümeti yani milli iradeyi teslim alma’ operasyonudur. 28 Şubatçıların kısa vadeli planları hükümeti düşürmek iken orta ve uzun vadeli planları ise devletin bütün kurumlarını ele geçirerek, milli irade yani demokrasi yolunu tamamen kapamaktır. REFAH-YOL Hükümeti kurulduktan sonra, cuntacılar, kontrgerilla ‘irtica’ söylemlerini artırmaya başlamıştır.  Kim olduğu, nereden geldiği belli olmayan garip figürler ortaya çıkartılmış ve medyanın ana gündemine taşınmış, mizansenler gerçekleştirilmiştir. Bu çerçevede, 28 Aralık 1996 tarihinde, Müslüm Gündüz ile pavyondan bulunan Fadime Şahin aynı evde basılmış, 28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısına kadar medya organları tarafından sürekli gündemde tutulmuştur.”

DIŞ GÜÇLER 2010’LU YILLARDA FETÖ’YÜ KULLANMIŞTIR
Anayasada, Temel hak ve özgürlükler ancak kanunla sınırlandırılacağı belirtilmesine rağmen, anayasal ve uluslararası sözleşmeler hiçe sayılarak başörtülü kızların eğitim, öğrenim ve çalışma hakları ucube yönetmeliklerle engellendiğini ifade eden Özkan: “Darbelerin arkasındaki dış güçler 2010’lu yıllarda bu kez FETÖ’yü kullanmıştır. Darbeci, vesayetçi anayasanın imkanlarını kullanarak kamu kurumlarına sızan FETÖ 17 – 25 Aralık’ta umduğunu bulamamış bu kez 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimine kalkışmıştır” dedi.

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER