Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Bu yıl 17’incisi organize edilen ‘Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’, EGS Park Fuar Alanı’nda kapılarını ziyaretçilere açtı.

Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Ege Bölgesi’nin tarım sektörü temsilcilerini buluşturan 17. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, EGS Park Fuar Alanı’nda ziyaretçilere kapılarını açtı.

Açılışa; Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Bozkurt Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve davetliler katıldı. 30 bin metrekarelik alanda yer alan fuar, 6 Mart 2022 Pazar Günü saat 17.00’ye kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarda; 5 gün boyunca katılımcı ve ziyaretçi arasında hem ticari hem de bilgi alışverişi hedefleniyor.

Fuarda; traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem ve ambalaj firmaları ile daha birçok sektör kuruluşu yer alıyor. Birçok firmanın hayvansal ürün teknolojilerini, ambalaj ekipmanlarını sergileyeceği fuarda, sektöre yönelik son gelişmeler ve kaliteli ürünler de yer alıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Denizli Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanlığı, Denizli Ticaret Odası, Denizli Ticaret Borsası, Denizli Sanayi Odası, Denizli İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği, Denizli Ziraat Mühendisleri Odası, Denizli Veteriner Hekimler Odası, HAY-KOOP, Denizli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Denizli İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Denizli Süt Üreticileri Birliği, Denizli İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve KOSGEB’ in de desteklediği fuar, EGS Park Fuar Alanı’nda düzenleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER