Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli’ye geliyor!

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bir dizi temaslarda bulunmak üzere şehrimize geleceğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli’ye geliyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yarın (1 Şubat 2019 Cuma) şehrimize gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirip, sektör temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geleceğini belirten Başkan Filiz konuyla ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Başkan Filiz açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi:

“Bakanımızın Denizli programı Denizli Ticaret Borsası organizasyonuyla Sevindik Kapalı Pazaryerinde saat 10:30’da fidan dağıtımı ile başlayacak. Ardından Büyükşehir Belediyemizin Denizlimize kazandırdığı Ege’nin en büyük ve en modern tesisi olan Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı açılışını gerçekleştirilecek. Açılışın akabinde AK Parti Denizli İl Teşkilatımızda kendisini ağırlayacağız. İl Başkanlığımızı ziyaretinin ardından Bakan Pakdemirli programının devamında saat 15.00’da Anemon Otel’de sektör temsilcileri ve muhtarlarla gerçekleştirilecek olan sektör toplantısında; AK Parti iktidarının tarım destekleri başta olmak üzere yaptığı yatırımlardan, Türkiye’de Tarım’da son gelinen durum, teşvik ve hibeler ile Denizli’de tarım konularında bilgilendirmeler yaparak sektör temsilcileri ve katılımcılar ile istişarelerde bulunacak. "

“ARGEYE ÖNEM VERİYORUZ”

Açıklamasının devamında ; Tarımın, kırsal kalkınmanın lokomotifi olduğunu söyleyen Başkan Filiz; “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin katıldığı toplantılarda yaptığı açıklamalarda sık sık vurguladığı gibi ; Tarımın, ülkemizde bilişim teknolojilerinin gelişimiyle insana, bitkiye, hayvana, çevreye duyarlı, üretimde kalite ve verimlilik artışına olanak sağlayan ciddi bir evrim geçirdiğini ve bakanlık olarak, devletin hibe, destek ve teşviklerini vatandaşla buluştururken bir yandan da Ar-Ge ekipleri kurup projeler geliştirdiklerini belirterek geçmişten bu yana yapılan uygulamaların, tarımda hedeflenen verim ve üretim miktarına ulaşmak için üç anahtar unsurun gerekli olduğunu gösterdiğini bu üç unsurun “bilgi”, “teknoloji” ve “yönetim” olduğunu belirtti.

“KEKİK ÜRETİMİNDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ”

Bitkisel üretimde Denizli’nin durumuna da değinen ve rakamlar veren başkan Filiz ; “İlimiz Kekik’te 12.487 ton üretim ile Ege Bölgesi’nin % 88’ini, Türkiye üretiminin % 86’sını gerçekleştirerek Türkiye’de 1. Sırada yer almaktadır. Adaçayında 273 ton üretim ile Ege Bölgesi’nin % 54’ünü, Türkiye üretimi’nin % 49’unu gerçekleştirerek Türkiye’de 1. Sırada yer almaktadır. Çerezlik Ayçiçeğinde 32.570 ton üretim ile Ege Bölgesi’nin % 84’ünü Türkiye üretimi’nin % 20’si ni gerçekleştirerek Türkiye’de 1. Sırada yer almaktadır. Burçak Yeşil ot’ta da 3.441 ton üretim ile Ege Bölgesinin % 53’ünü Türkiye Üretimi’nin % 20’si ni gerçekleştirerek Türkiye’de 1 sırada yer almaktadır. Bunların yanında Üzüm ve Tütün üretiminde Türkiye’de ve Ege’de 2. Sırada yer alan ilimiz Ceviz üretiminde’de Ege’de 1. Türkiye’de 3 sırada yer almıştır” dedi.

İŞTE BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN DENİZLİ PROGRAMI

Denizli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yarın (01 ŞUBAT 2019 Cuma) Denizli’ye gelecek olan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin programını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Ankara’dan Denizli’ye uçakla geliyor. Saat 08:30 Çardak Havaalanı’nda karşılanacak olan Bakan Pakdemirli, Denizli Ticaret Borsası ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nce Sevindik Pazaryeri’nde saat 10:30-11:00 saatinde 110 bin ceviz fidanı dağıtımı törenine katılacak.

Bakan Pakdemirli saat 11:15-11:45 arasında Karakurt Mahallesi’nde Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı açılış törenine katılacak. Bakan Pakdemirli, AK Parti İl Başkanlığı ve esnaf ziyaretinde bulunacak. Pakdemirli, 15:00-17:30 saatleri arasında Anemon Otel’de sektör temsilcileri yapılacak ile toplantıya katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211