Tartışmaların odağındaki üniversiteye Denizlili danışman!

DEVA Partili Denizlili Akademisyen Oğuzhan Aygören, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu'nun danışmanı oldu. Denizlili eski belediye başkanlarından Ali Aygören’in oğlu olan DEVA Partisi kurucusu Oğuzhan Aygören; “Sürpriz bir şekilde rektör danışmanlığı görevine atandığımı öğrendim. Bu atamayı kabul etmemin mümkün olmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim” dedi.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu'nun rektör danışmanı, DEVA Partisi Kurucu Üyesi Denizlili Oğuzhan Aygören oldu. 4 hafta önce göreve başlayan Rektör Bulu önceki gün kendisine yardımcı ve danışman atadı. DEVA Partisi Kurucu Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Aygören rektör danışmanı olurken, Endüstri Mühendisliği öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Gürkan S. Kumbaroğlu da rektör yardımcısı oldu.

BABACAN, BULU'NUN ATANMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bulu'nun rektör olarak atanmasına tepki göstermiş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, '#KayyumRektörİstemiyoruz' etiketi altında tepkisini dile getirmişti. Babacan paylaşımında, "Üniversiteler özerk olmalıdır. Ülkemizin özgür akademiye, özgür bilim insanlarına ve üretken öğrencilere ihtiyacı var. Bu özgürlük ve üretkenlik, kayyum atamalarıyla sağlanamaz. #KayyumRektörİstemiyoruz. Özgür bir akademi istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

AYGÖREN, REKTÖR DANIŞMANLIĞI GÖREVİNİ KABUL ETMEYECEĞİNİ AÇIKLADI

Gelişmelerin ardından Denizlili eski belediye başkanlarından Ali Aygörenin oğlu DEVA Partisi kurucusu Oğuzhan Aygören, Boğaziçi Üniversitesi rektör danışmanlığı görevini kabul etmeyeceğini açıkladı. Aygören; “ “Sürpriz bir şekilde rektör danışmanlığı görevine atandığımı öğrendim. Bu atamayı kabul etmemin mümkün olmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim” ifadelerini kullandı.

Öte yandan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Aygören'in görevi kabul etmesi halinde parti ile yollarının ayrılacağını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER