Taş Konaklar’a turizm işletme belgesi verildi

Çameli İlçesi’nde eko turizmin geliştirilmesi amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) desteğiyle inşa edilen Taş Konaklar’a, Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı turizm işletme belgesi verildi.

Taş Konaklar’a turizm işletme belgesi verildi

Çameli İlçesi’nde eko turizmin geliştirilmesi amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) desteğiyle inşa edilen Taş Konaklar, ziyaretçilerine doğa ile iç içe vakit geçirme olanağı sağlıyor. Belediye Başkanı Cengiz Arslan, tesisle ilgili müjdeyi verdi.  Başkan Arslan, “Çameli’de ilk turizm oteli olan Çameli Taş Konaklar, ilçedeki ilk Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı turizm işletme belgesini aldı. İlçemize hayırlı olsun. İlçe mimarisine uygun olarak yapılan Taş Konaklar, yaz mevsiminin gelmesi, korona virüsle mücadelede normalleşme süreci kapsamında ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor. İlçemize özgü taş yapı ve tarihi dokuların barındırıldığı her biri bağımsız itina ile hazırlanmış taş yapılar yer alıyor. Orman kıyısındaki tesis, kuş sesleri eşliğinde turistlere yürüyüş yapma imkânı sunuyor” dedi.

DENİZLİ'NİN YENİ POPÜLER ADRESİ: TAŞ KONAKLAR

Taş Konaklara ilişkin de konuşan Başkan Arslan; şunları söyledi: “Sakinlik arayan, kendisine bol bol vakit ayırmak isteyen, doğal terapilerle şifa bulmak isteyenlere Taş Konaklar uygun adres. Yaz için havuzu var. Ayrıca kışın da havuzun ısıtması mevcut. SPA, hamam ve sauna salonu var. Her şey organik olduğu için yemekler çok güzel. Orman alanında ayrılan yürüyüş yolu da harika. Pandemi tedbirlerin alındığı tesis aynı zamanda Turizm Bakanlığı Ulusal Güvenlik Sertifikasın'a da sahip. Herkes gönül rahatlığı ile gelebilir. Çameli Taş Konaklar ’da 10 taş ev var tesiste Türk hamamı ve alakart bir restorandı bulunuyor. Restoran 30 kişiye hitap ediyor. Misafirler burada doğada baş başa yürüyüş yapabilir. 1250 metrelik dağ bisikleti parkurunda bisiklet sürebilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER