TATARİSTAN HEYETİNDEN ADM VE GDZ ELEKTRİK DAĞITIM’A ZİYARET

Türkiye’nin enerji devleri arasında yer alan ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım, Tataristan Enerji Kurumu yetkililerini ağırladı. Tatar heyeti, iki ülkenin enerji sektörünün yapısı ve teknolojik altyapının ağırlıkla görüşüldüğü ziyaretten memnun ayrıldı.

Tataristan Enerji Kurumu yetkilileri, hafta başında Denizli’ye geldi. 18 kişilik heyet, üç gün boyunca ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım yetkilileri tarafından misafir edildi. ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım yetkilileri, ziyaret süresince heyete Türkiye’deki elektrik dağıtım sistemi ve sektöre yönelik detaylı bilgiler verdi. İlklere imza atan ve büyük projelerle adından sıkça söz ettiren ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım’ın yetkilileri; hem sektörü, hem de bölge özelindeki projelerin detaylarını Tataristanlı misafirleriyle paylaştı.

Sektöre ve gerçekleştirilen projelere yönelik sunumların ardından gerçekleştirilen saha ziyaretlerinde elektrik dağıtım sistemine ait önemli noktalar incelenirken, Tataristan’dan gelen enerji kurumu yetkilileri özellikle saha çalışmalarıyla ilgili konulara büyük ilgi gösterdi. Ziyareti tamamlayan heyet bölgeden büyük bir memnuniyetle ayrılırken ülkeler ve gruplar arasındaki işbirliği sürecinin gelişerek devam etmesi bekleniyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER