TATİLDE EĞLENİN; ÇAMURLA YENİLENİN

TATİLDE EĞLENİN; ÇAMURLA YENİLENİN

Sarayköy’de bulunan Umut Termal Sağlıklı Yaşam ve Kaplıca Oteli ziyaretçilerine hem tatil hem de sağlık hizmeti sunuyor. Tekke Hamamı mevkiinde “Kokar Hamam” diye bilinen bölgeden çıkan termal suya yerli ve yabancı turistler akın ediyor. Termal suyun içinden çıkarılan çamur cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.

Umut Termal Sağlıklı Yaşam ve Kaplıca Oteli’nde hem tatilin keyfini çıkarmak hem de sağlık hizmeti almak mümkün. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği, Denizli'ye 20 kilometre mesafedeki Sarayköy ilçesi Tekke Hamamı mevkiinde halk arasında "Kokar Hamam" diye bilinen bölgede bulunan Umut Termal Sağlıklı Yaşam ve Kaplıca Oteli sağlık turizmine hizmet veriyor. Otel bünyesinde bulunan termal su, yüzeye yakın bir bölgeden 90 derece sıcaklıkta çıkıyor. Açılan kuyulardan ve sondajlardan da çıkarılan suyun sıcaklığı 140 dereceye kadar yükseliyor. Termal tedavide kullanılan suyun sıcaklığı ise 38-40 derece civarında oluyor. Sağlık Bakanlığı İzmir Bölge Hıfzısıhha Ensititüsü Müdürlüğü raporuna göre, kaplıcada çıkan sodyumbikarbonatlı- sülfatlı mix formda kükürtlü, florürlü termominarelli su. Turba çamur, kükürtlü mineralli çamur, termal su yosunu gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan hizmetler tesiste mevcut.

UMUT TERMAL OTEL'DE YOK YOK
Umut Termal Sağlıklı Yaşam ve Kaplıca Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer Başoğlan, otel hakkında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne bilgiler aktardı. Başoğlan; “117 oda, 300 yatak ile hizmet veren otelimiz, Türkiye Kaplıcalar Derneği ve Avrupa Kaplıcalar Birliği üyesidir. Otelde 2 açık yüzme havuzu, 4 kapalı termal havuz, bir açık çamur banyosu, bir kükürt gaz banyosu, 2 jakuzi, 3 sauna, 3 buhar saunası, 3 hamam bulunuyor. Tesisimizde kadınlara özel termal havuz bulunuyor. Ana binada 56 standart oda, 7 suit oda, 8 engelli odası, Ege Evleri'nde 12 standart oda, 24 aile odası var. Tüm odalarda duş ve küvetli banyo, acil yardım butonu, klima, telefon, emanet kasası, uydu TV, minibar, balkon, yangın alarm sistemi bulunuyor” dedi.

TURBA ÇAMURLA CİLT VE EKLEM HASTALIKLARINIZDAN KURTULUN
Termal suyun içinden çıkarılan termal çamur ise cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.  Bölgede çıkarılan termal çamurdan ve sudan, kremler, şampuanlar ve sabunlar da üretiliyor. Turba çamur, organik ve inorganik bileşiklere sahip ve binlerce yılda oluşmuş. Yüzde 100 doğal, organik bir peloid türü. Bitki ve köklerinin toprak altında oksijensiz ortamda, termal su ile etkileşerek en az yüz yıllık bir süreçte çürümesiyle oluşuyor. Suda çözülebilen kremsi yapısı sayesinde deriden kolay çıkabilen turba çamur, bio-mineraller, vitaminler, humik asit, bitüminöz maddeler, selüloz, hemiselülöz, lignin, humin, petkin gibi organik maddeleri içeriyor. Özellikle cilt hastalıklarında hızlı ve etkin sonuçlar veriyor.

FAYDASI SAYMAKLA BİTMEZ
Bölgede çıkan turba çamurun ise pek çok rahatsızlığa faydası var. Nabzı ve vücut ısısını artırıyor.  Damar gelişimini hızlandırıyor.  Kıkırdak dokusundaki metabolik değişimi aktive ediyor. İltihap ve ödem giderici etkisinin yanı sıra ağrı kesici özelliği de bulunuyor.  Kas gevşetici, hücre yenileyici gibi özelliklere de sahip olan çamur kemik hücresi aktivitelerini de uyarıyor.  Eklem içi sıvısının üretimini hızlandırıp, toksin atılımını artırıyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221