TAVAS ‘GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tavas Belediyesi’nin 1 MW gücündeki Güneş Enerji Santrali, Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı açılışın ardından hizmete girdi.

TAVAS ‘GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tavas Belediyesi’nin Karahisar Mahallesi’nde projesini tamamladığı 1 MW gücündeki Güneş Enerji Santrali, gerçekleştirilen açılış töreninin ardından hizmete girdi. Açılış törenine; Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Tavas’ın enerji tüketiminin 8’de 1’ini karşılayacak olan 1 MW gücündeki Güneş Enerji Santrali’nin bölgeye büyük fayda getirmesi bekleniyor.

“1 MİLYON 200 BİN TL TASARRUF EDECEĞİZ”

Tavas’ın enerji ihtiyacının 8’de 1’ini karşılayacak olan Güneş Enerji Santrali açılışında konuşan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Üzerinde bulunduğumuz alan, 87 bin metrekaredir. Burası; çöp toplama alanıydı. Buranın bu hale gelmesinde kitap yazılabilir. Çok ciddi katkılar aldık. Ciddi sıkıntılar da yaşadık. Buranın yapımını üstlenecek olan ilk firmanın iflas etmesi ve ikinci firmanın yaşadığı sıkıntılar, bizleri etkiledi ancak sonunda tamamlandı.

Buradan yıllık 1 Milyon 200 Bin TL’lik bir katkı alacağız. 8 Kasım 2013’te Tavas’la alakalı enerjiden bahsetmişiz. O zaman söz verdiğimiz, 133 proje dışında olan bir proje de burada yükseldi. Bunların bilinmesi gerekiyor. AK Parti belediyeciliği verdiği sözleri tutuyor ve hizmete devam ediyor. Bu tesiste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“HER GÜN TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYULUYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tesisin Denizli’ye ve Tavas’a hayırlı uğurlu olmasını diledi. “Bu proje uzun yıllar Tavas’a akar olacak bir yatırım” diyen Başkan Zolan, “ Denizli’de her gün taş üstüne taş koyuluyor. Denizlimiz Ak Parti’nin iktidarından itibaren her yerde çok güzellikler ortaya çıkıyor.

Umarım daha güzel yatırımların ortaya çıkmasına vesile oluruz. Denizli’nin ve Tavas’ın yarını bugünden güzel olsun” diye konuştu.

“PARASAL ANLAMDA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK”

Denizli Valisi Hasan Karahan, “ Öncelikle açılışını yaptığımız tesis hayırlı uğurlu olsun. Tavas Belediyemiz güzel bir tesis açtı. Parasal anlamda da ciddi bir avantaj sağlayacak. Dünyamızı aydınlatanların ahiretleri pürnür olsun. Daha güzel günlerde görüşmek dileğiyle,  emeği geçenlere  teşekkür ediyorum” dedi.

“BU TESİS TAVAS’A HAYIRLI OLSUN”

2004 yılında söylediği; “Denizli, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak” sözünü hatırlayan son Ekonomi Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, “’Bizim yapacaklarımıza onların hayali bile yetmez’ dedik. Bundan 15 sene önceki Tavas’ı düşünün.

Bizler fitilli kandilli hayattan geliyoruz. Buraya emeği geçen Tavas Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Böyle güzel bir eser ortaya çıktı. Bütün il ve ilçe daire müdürlerimizde yapıcı destekleyici katkıları oldu. Tavas’a bu tesis hayırlı olsun” diye konuştu. Gerçekleştirilen kurdele kesiminin ardından Zeybekci ve beraberindekiler, tesisi gezdi ve vatandaşlarla sohbet etti.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER