Tavas'ta halk oyunları şöleni!

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Tavas Belediyesi işbirliğinde organize edilen Halk Oyunları Kulüplerarası Grup Yarışmaları, Tavas Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Renkli anlara sahne olan ve 22 kulüp ve toplam 627 dansçının katıldığı yarışmada Tavas Belediye Gençlik Spor Kulübü ekibi 1’inci olarak Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

Tavas'ta halk oyunları şöleni!

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Tavas Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Halk Oyunları Kulüplerarası Grup Yarışmaları, Tavas Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Denizli, Antalya, Burdur ve Isparta illerinden ekiplerin sahne aldığı yarışmaya; minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde düzenlemesiz ve düzenlemeli dalda 22 kulüp 265 kız, 362 erkek olmak üzere 627 dansçı katıldı.

Tavas Spor Salonu’nda yapılan yarışma vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Salonda seyirciler, dansçıların sergiledikleri performanslarla unutulmaz anlara şahitlik etti. Renkli anlara sahne olan bölge yarışmasında Tavas Belediye Gençlik Spor Kulübü ekibi, 1’nci olarak Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

“KATILIM SAĞLAYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile yapılan protokollerle zeybeğin tüm dünyaya duyurulması için gurur veren çalışmalara imza attıklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Halk kültürümüzün miraslarından olan halk oyunlarımızın nesilden nesile aktarılması adına çalışmalarımıza bir yenisini ekleyerek Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bölge Finalleri’ne ev sahipliği yaptık. Dağların siper ettiği bir bölgede kurulan Tavasımız, bu özelliğinden dolayı yüksekleri mekan edinen efelerin de diyarı olmuştur. ‘Efe’ denildiği zaman akla ilk gelen oyun olan ‘Zeybek’ ise ilçemiz için her zaman farklı bir anlam ifade etmektedir. Bizler de ‘Zeybek’ kültürümüzü devam ettirmek ve gelecek nesillerimize aktarmak adına elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Kulüpler Arası Grup Yarışması’nı Zeybekler diyarı Tavasımızda bir kez daha yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Denizli, Burdur, Isparta ve Antalya illerinden gelen, Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dalda Belediyemiz Gençlik Spor Kulübü ekiplerimizin de yarıştığı Bölge Finali’ne katılan ve dereceye giren tüm ekiplerimizi tebrik eder, katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi. Bölge yarışmasında 1’nci olarak Türkiye Finalleri’ne katılmaya hak kazanan Tavas Belediye Gençlik Spor Kulübü ekibine kupalarını takdim eden Başkan İnamlık, ekibi tebrik ederek, finallerde de başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER