Tavas, yatırımlarla büyüyor

Tavas Belediyesi, ilçedeki istihdamı artırmak ve yatırımcı çekmek için devam ettirdiği girişimlerinin meyvelerini almaya başladı. 2021 yılı başında Tavas Belediyesi ve Deniz Tekstil arasında sözleşmesi imzalanan tekstil fabrikası, üretime başladı.

Tavas, yatırımlarla büyüyor

Tavas Belediyesi, ilçedeki istihdamı artırmak ve yatırımcı çekmek için devam ettirdiği girişimlerinin meyvelerini almaya başladı. 2021 yılı başında Tavas Belediyesi ve Deniz Tekstil arasında tekstil fabrikasının sözleşmesi imzalanmıştı. Ekonomiye katkı yapmanın yanında, çok sayıda vatandaşa istihdam sağlayacak 5 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Deniz Tekstil işletmesi açıldı.

Üretilen ürünlerin ihracatı ile ilçeye ve ülkeye katma değer sağlayacak tekstil işletmesi, bölge halkına da iş kapısı oldu.

Tekstil fabrikasının faaliyete geçmesiyle; vatandaşların iş sahibi olmaları, meslek edinmeleri ve elde edecekleri gelirle aile bütçelerine destek olmaları hedefleniyor.

“TAVASIMIZA HİZMET ETMEYE VE GÜZELLİKLER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Tavas’ta açılan fabrika ile ilçenin geleceğini inşa ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “İlçemizin gelişmesi, kalkınması, vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükselmesi, yaptığımız ve yapacak olduğumuz hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmaları için çalışmalarımız devam ediyor.  Bu vesileyle çok sayıda hemşehrimize istihdam sağladığımız Deniz Tekstil İşletmemizi açtık. Hemşehrilerimize yönelik iş olanaklarını arttırmak ve ilçemizin ekonomik kalkınmasını sağlamak adına açmış olduğumuz tekstil işletmesini kazandırdığımız için oldukça mutluyuz. Tavasımızı her alanda ileriye taşımak, yaptığımız hizmetlerle birlikte hemşehrilerimizin yüzlerini güldürüp hayır dualarını almak bizim için her zaman gurur kaynağıdır. Bizler de vatandaşlarımızdan aldığımız güçle Tavasımıza birbirinden değerli hizmetler ile projelerin kazandırılması için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Halkımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Tavasımıza hizmet etmeye ve güzellikler katmaya devam edeceğiz. İlçemize yaptığı yatırımdan dolayı Deniz Tekstil sahibi Derya Baltalı’ya teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER