TAVAS’TA 15 TEMMUZ RUHU, TEK SES VE TEK YÜREK OLDU

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Tavas’ta, ilçe adeta tek ses, tek yürek oldu.

TAVAS’TA 15 TEMMUZ RUHU, TEK SES VE TEK YÜREK OLDU

Tavas'ta, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehit ve gazilerin anısına yakışır bir şekilde gerçekleştirildi. Etkinliğe; Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. “Hain darbe kalkışmasının yıl dönümünde Tavas olarak dik duruşumuzu sürdürmeye devam ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan çağrı üzerine demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma adına meydanlara çıktık. Bu millet, ‘vatan’ denince nasıl topyekün birlik içinde, bütün olmayı tüm dünyaya gösterdi. Hiçbir ulusun yapamayacağı kitlesel direnişi gerçekleştirerek milli iradesine, hukukuna ve namusuna sahip çıktı. 15 Temmuz ihanetini haber aldığımız ilk saatten itibaren görev yerlerimizde vatanımızı koruma sevdasıyla hazır bulunduk. 15 Temmuz şanlı direnişimizin yıl dönümünde; darbe ve iç işgal girişimini savuşturan ve bastıran ve kurucu liderimiz, Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyor, 15 Temmuz gecesi şehit olan 249 şehidimize ve 2 bin 196 gazimize, minnetimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Asırlar boyunca birlik ve beraberlik içinde olan bir milletin evladı olarak söylüyorum ki hiçbir güç, hiçbir dış mihrak yüce Türk milletini diz çöktüremeyecektir. Hain darbe saldırısında vatanı uğruna canını veren kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyorum” dedi.

Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasiye darbe teşebbüsü esnasında ve sonrasında ülkemizde yaşanan süreci değerlendirdiğimizde, tarihimizde hiçbir zaman karşılaşmadığımız şekilde cumhuriyetimize, istiklalimize, istikbalimize ve milletimizin iradesine yönelik hain FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen darbe ve ihanet teşebbüsüne karşı, milletimiz bütün dünyaya örnek olacak şekilde dil, din, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeden tek vücut ve tek yürek olmuştur. Vatan ve millet uğrunda gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehit ailelerimize sabır ve metanet diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri geç saatlere kadar devam ederken, vatandaşlara çeşitli ikramlar da dağıtıldı. Ayrıca; 15 Temmuz Şehit ve Gazileri anısına düzenlenen resim sergisi düzenlendi. Tavas Belediyesi ve Kızılcabölük Hanife Ahmet Paralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Milli Hakimiyet projesi minyatürü sergilendi. Vatandaşlar ve protokol anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Kuran-ı Kerim okundu. Hatim Duaları yapıldı. Sinevizyon gösterileriyle 15 Temmuz ruhu alandaki kalabalığa hissettirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı verilmesiyle alandaki vatandaşlar duygu dolu anlar yaşarken, Salaların okunmasıyla duygular doruğa ulaştı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER