TAVAS'TA SERACILIK BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

TAVAS'TA SERACILIK BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Tavas Belediyesi, ilçe genelinde örtü altı seracılığı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlar ve yetkilileri bir araya getirmeyi amaçlayan programın ikincisi Tavas İlçe Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tavas Belediyesi, ilçe genelinde örtü altı seracılığı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlar ve yetkilileri bir araya getirmeyi amaçlayan programın ikincisi Tavas İlçe Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Tavas Kaymakamı Dr. Osman Varol, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Tavas İlçe Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, Denizli Meyve Sebze Komisyonculuğu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Öztürk ve vatandaşlar katıldı. Üreticinin her zaman yanında olduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Topraklarımızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. İlçe genelinde dalga dalga örtü altı seracılığını anlatarak, yetkililerle onları buluşturuyoruz. Gerekli girişimlerin vatandaşlarımız tarafından benimsenmesini ve hayata geçirilmesini arzu ediyoruz. Bizler üreticilerimize bütün kuruluşlarımızla birlikte elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Vatandaşımızın çağın gerektirdiği bilgi ve donanımlardan haberdar olmasını istiyoruz. Bunları iyi bir şekilde planlayarak değişik fikirlerin ortaya çıkmasıyla geleceklerine yön vermeleri konusunda el birliğiyle güzel işler başaracağımıza inanıyorum” dedi.

TOPRAĞIMIZIN KIYMETİNİ İYİ BİLELİM

Seracılık konusunda bölge halkının iyi bir şekilde bilinçlendirilmesinin önemini vurgulayan Tavas Kaymakamı Dr. Osman Varol, “Toprağımızın kıymetini iyi bilmeliyiz. Seracılık iyi finanse edilir ve çift ürün yetiştiriciliği yapılırsa hem kazanır hem de kazandırır. Vatandaşlarımız arasında bir ürün piyasada ne kadar çok olursa o kadar ucuz olur şeklinde bir düşünce var. Normal şartlarda bu doğrudur. Fakat Örtü Altı Seracılıkta durum tam tersidir. Ne kadar çok ürün olursa o kadar fiyat artar. Yani açık üretim gibi bir fiyat kaygınız olmaz” diye konuştu.

ÖZTÜRK VE GÖKÖZ BİLGİLENDİRDİ

Bölgenin verimli topraklarında ürün desenini artırmak ve kaliteli ürünler yetiştirmek üzere toplanan üreticilere, örtü altı seracılığı ve sebze meyve halinin işleyişi hakkında bilgi veren Denizli Meyve Sebze Komisyonculuğu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Öztürk, üreticilere örtü altı seracılığın maliyeti ve yetiştirilen ürünlerin pazarlama garantisi hakkında da toplantıya katılan vatandaşlara ve yetkililere bilgi verdi. Toplantı, Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Gököz’ün katılımcılara bilgilendirmesinin ardından, soru cevap şeklinde devam etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205