TAVAS'TA TOKİLERDE SONA YAKLAŞILDI

TAVAS'TA TOKİLERDE SONA YAKLAŞILDI

Tavas’ın Merkez ve Kızılcabölük Mahallesi’nde yapımına başlanan toplam 224 konut ve 2 büfe yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Tavas’ın Kızılcabölük Mahallesi 112 konut, büfe ve Tavas Merkez Yenimahalle'de 112 konut ve büfe olmak üzere, toplam 224 konut ve 2 büfe inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesinde sona yaklaşıldı. Tavas'ın hızla yükseldiğini ve geliştiğini söyleyen Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Biz göreve geldiğimiz ilk gün, plan ve projelerimizi belirledik ve o doğrultuda hareket ettik. Bunlardan en önemlisi de kurumlarla koordineli çalışıp, Tavas'ın yıllardır süren temel ihtiyaçlarını belirleyerek hepsini kısa vadede bitirmekti. Allah'a şükürler olsun ki gayretlerimizin meyvelerini birer birer toplamaya başladık" dedi.

EV SAHİBİ OLACAKLAR EN KISA ZAMANDA SICAK YUVALARINDA
Akyol, "Ev sahibi olmaya aday olacaklar şimdiden Belediyemize gelerek heyecanlarını bizimle paylaşıyorlar.  İnsanlar uygun fiyata yıllarca hayalini kurdukları evlerinin sahibi olacaklar. Buna birazcık bile vesile olabildiysek ne mutlu bize. TOKİ ile birlikte Tavas'ta yeni bir pencere açıyoruz. Ev sahibi olmayan alt gelir grubu vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olacak. Yine 3+1 sosyal konutlarla da vatandaşlarımız, kendi bütçelerine uygun ev sahibi olabilecekler. TOKİ projemizle, peyzajıyla, mimarisiyle, sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda ilçemize değer katacak yeni bir yaşam merkezi oluşturulacak. Ben buradan tekrar emeği geçen başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a ve projeye sahip çıkan tüm Tavaslı hemşerilerime sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Tavasımıza, Tavaslılara şimdiden hayırlı uğurlu olsun "diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211