TED DENİZLİ KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA ‘MERHABA’ DEDİ

Eğitim alanında Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Eğitim Derneği’nin Denizli’deki meşalesi; TED Denizli Koleji, 2018 – 2019 eğitim öğretim yılına “Hizmet İçi Seminer Programı” yeni eğitim-öğretim yılına ‘Merhaba’ dedi.

TED DENİZLİ KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA ‘MERHABA’ DEDİ

Her yıl büyüyerek akademik çalışmalarına başlayan TED Denizli Koleji; oryantasyon programı, takım olma, motivasyon, iletişim becerileri, beden dili seminerleri, eğitimde teknoloji kullanımı, akıllı tahta uygulamaları, veli bilgilendirme ve tanışma toplantıları, sosyal sorumluluk projesi tanıtımları, okul öncesi uyum programları ve zümre toplantılarından oluşan çok yönlü hizmet içi eğitim programı ile yeni eğitim öğretim yılına “Merhaba” dedi. Okulun Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat, Ortaokul – Lise Müdürü Türkay Kılcı, İlkokul Müdürü Zehra Aslı Karakurt’un açılış konuşmaları ile başlayan program, Ortaokul Müdür Yardımcısı Sema Akçay tarafından verilen oryantasyon eğitimi ile devam etti. Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş tarafından verilen ‘Takım Olmak’ konulu seminerde ise renkli anlar yaşandı.

“YENI BAŞARILARA IMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞIZ”
Çağdaş eğitim anlayışı ile dünya vatandaşı vizyonuna sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen, eğitimde yüksek kalite başarısını sürdürülebilir kılmak adına ‘Gelenekselden Geleceğe’ misyonu ile sürekli yenilenerek büyüyen TED Denizli Koleji, yeni eğitim öğretim yılına tüm kadrosunun katılımı ile gerçekleşen kokteyl düzenledi. Akademik, ders içi ve ders dışı eğitim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, projeler, eğitsel gezilerle öğrencilerinin çok yönlü gelişimini sürdüren çalışmalarıyla Denizli’de eğitimde fark yarattıklarını belirten okulun Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat, “Akademik, sosyal, kültürel ve sportif açılardan oldukça başarılı bir yıl geçirdik. LGS sınavında öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun nitelikli okullara girecek puanlar almaları bunun en önemli göstergesi. Her geçen gün akademik ve idari kadromuz ile büyüyoruz. Öğrencilerimiz artıyor. İlk 5 yıl için kendimize koyduğumuz hedeflerimize, sistemli büyüme stratejimize başarı ile ulaştık. Şimdi yeni dönemin hedefleri için çalışmaya devam ediyoruz. 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında da kurulduğumuz günden itibaren her yıl olduğu gibi öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile TED Denizli Koleji Ailesi olarak yine yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZE ULUSLARARASI PROGRAMLAR SUNUYORUZ”
Uluslararası programları ile ilgili de konuşan Canpolat, şunları söyledi: “2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Ortaokul ve Lise düzeyinde diğer okullardan farklı ve özgün olan MEB onaylı ulusal ve uluslararası programlar da uyguluyoruz. Başarılı bir TED Okulu olarak dünyanın en prestijli eğitim kurumları olan Cambridge, Edexell, Oxford, Pearson, ETS, ASU (Arizona State University) gibi kurumlarla işbirliği yaparak ve akreditasyonlar alarak öğrencilerimizi bir dünya vatandaşı olarak yetiştiriyor ve onlara yurt dışında eğitim almanın kapılarını açacak sertifika ve diploma programları da sunuyoruz. Hali hazırda, BTEC, GCSE, KANADA Değişim Programı, Bilim İnsanı Yetiştirme Programları için akreditasyonlarımız mevcut; önümüzdeki iki üç yıl içerisinde de KANADA Çift Diploma Programı ve AP (Advance Placement) dersleri vermek üzere akreditasyon hazırlıklarımızı başlattık. Özellikle yabancı programlar kapsamında öğrencilerimizin İngilizce yeterliklerini geliştirmek ve belgelemek üzere Cambridge Sınavlarının yanı sıra TOEFL Primary, TOEFL Junior gibi dünyada geçerliliği ve tanınırlığı en yüksek ölçme değerlendirme araçlarını kullanmak üzere ETS ile çalışmalarımıza başladık.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193