TED DENİZLİ’DE YENİ DÖNEM HEYECANI

TED Denizli Koleji, 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılına öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen resmi açılış töreni ile başladı.

TED DENİZLİ’DE YENİ DÖNEM HEYECANI

Eğitim’de ‘görerek, öğrenerek, deneyerek ve yaparak öğrenme’ metodu ile öğrencilerini geleceğe hazırlamayı ilke edinen Türk Eğitim Derneği’nin (TED) Denizli’deki okulu TED Denizli Koleji, düzenlenen törenle 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılına başladı. Törene; okulun Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat, okulun Yönetim Kurulu Üyesi Handan Oto, TED Denizli Koleji İlkokul Müdürü Aslı Karakurt, Ortaokul ve Lise Müdürü Türkay Kılcı, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı. Törende konuşan ve 90 yıllık bir misyonu üstlendiklerini belirten TED Denizli Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Koordinatör Fatih Canpolat, büyüyen kadroları ile yüzü geleceğe dönük, aydın, dünya vatandaşı bireyler yetiştirmenin önemine değindi. Canpolat, “Öğrencilerimizi hayata ve geleceğe sadece akademik değil sosyal çalışmalar ile hazırlayabiliriz. Sürdürülebilir başarı ise ancak bütünsellik sağlanarak mümkün olabilir. Bu temeli okul öncesi eğitim ve birinci sınıftan başlayarak atmalıyız. Bu temel üzerine her kademede çocukların gelişimine uygun, dünyadaki ve teknolojideki yeni gelişmeler ile entegre edilmiş bilgiler ile inşa edeceğiniz bir eğitim sistemi oluşturduğunuzda ve sürdürdüğünüzde başarıyı yakalamak mümkün olabilir” dedi.

“HER ÇOCUK VE ÖĞRENCİ ÖZELDİR”
Her çocuk ve öğrencinin özel olduğunu vurgulayan Canpolat; “Bu bilinç ile çocuğu odak noktasına alan okulumuzun, hem akademik olarak girdikleri sınavlarda aldıkları başarılı sonuçlar, hem de sosyal açıdan edindikleri yetkinlikler ile Denizli’de kurulduğumuz ilk günden itibaren gördüğümüz yoğun ilgiden oldukça mutluyuz. TED Denizli Koleji olarak öğrencilerimize sunduğumuz yaşam temelli, akademik ve sosyal becerilerin gelişimine yönelik eğitimler ile sınavlara yönelik eğitimlerin yanı sıra yabancı dil eğitimimiz ve sunduğumuz uluslararası geçerliliği olan sertifika, diploma ve değişim programlarıyla da onları birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme hedefimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Bugün velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile yeni bir döneme başlamaktan heyecanlıyız, gururluyuz. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında 90 yıllık TED tecrübesi ile Denizli’de geleceğin aydın nesillerini yetiştirmeye devam edeceğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu. Yapılan açılış konuşmalarının ardından birinci ve beşinci sınıfa başlayan öğrenciler gösterilerini sundu. TED Marşı ile son bulan törende, heyecanlı anlar yaşandı. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER