TEFENLİLİ: “BASIN TOPLUMUN GÖZÜ, KULAĞIDIR”

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

TEFENLİLİ: “BASIN TOPLUMUN GÖZÜ, KULAĞIDIR”

DTB Başkanı Tefenlili, basının, toplumun gözü, kulağı ve sesi olduğu belirterek, demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri olduğunu vurguladı. Basının, toplumun aydınlatılmasında çok önemli bir görevi olduğunu hatırlatan Başkan Tefenlili, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Mesai kavramı gözetmeksizin gece gündüz halkın doğru haber alma ihtiyaçlarını karşılayan, halkın bilgilendirilmesini sağlayan ve halkın sorunlarını gündeme getirerek onların sesi olan tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Meslek ilkelerine bağlı, özgür, tarafsız bir şekilde mesleklerini icra eden basınımız, önemli bir sorumluluğu üzerine almakta ve görevini başarı ile yerine getirmektedir. Toplumun aydınlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan basınımız, demokrasinin korunmasında ve gelişmesinde de önemli bir role sahiptir. İlimizde ve ülkemizde, sorumluluk bilinci ve mesleki ilkelerinden ödün vermeden zor şartlar altına mesleğini icra eden, yazılı, görsel ve işitsel alanlarda faaliyet gösteren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tekrar kutlar, icra ettikleri önemli görevde üstün başarılar dilerim.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER