“Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar, “Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz” dedi.

“Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok”

AK Parti İl Kadın Kolları üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda partililer; "Şiddet insanlık suçudur", "Sevgi yeşertir, şiddet soldurur" ve "Şiddete sıfır tolerans" yazılı dövizler açtı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar, yaptığı konuşmada, kadına şiddetin insanlık suçu olduğunu vurguladı. Kadına şiddetin önlenmesi için birçok çalışma yaptıkların aktaran Başkan Kabadayılar, şöyle dedi: "2004 yılında Anayasa'da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Türk Ceza Kanunu’nda yaptığımız değişiklik ile 'töre nedeniyle' ifadesini ekleyerek, töre cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medeni Kanun, İş Kanunu’nda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde Şiddeti Önleme Merkezleri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekun mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor."

“VAR OLAN ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZE YENİLERİNİ EKLEYECEĞİZ"

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını aktaran Başkan Kabadayılar, konuşmasını şöyle tamamladı: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kıymetli Hanımefendi Emine Erdoğan'ın da önemle vurguladıkları gibi 'Kadına şiddet, insanlığa ihanettir.' AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Var olan çözüm önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz." (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER