TEKDEN'DE YENİDEN HAYAT BULDU

TEKDEN'DE YENİDEN HAYAT BULDU

Göğüs ağrısı nedeniyle Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne başvuran Babadağlı, 75 yaşındaki Şeref Kaya’ya yapılan tetkiklerde; beyine giden iki şah damarında ve kalbi besleyen ana damarlarında tıkanık olduğu ortaya çıktı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Burak Tamtekin ve ekibi tarafından yapılan operasyonlar donucunda Kaya, sağlığına kavuştu. 

Aslen Babadağlı olan ve Denizli’de yaşayan 75 yaşındaki Şeref Kaya, göğüs ağrısı şikayetiyle Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne başvurdu. Hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Burak Tamtekin tarafından kontrol edilen Kaya’nın yapılan tetkiklerinde; beyine giden iki şah damarında ve kalbi besleyen ana damarlarında tıkanık olduğu ortaya çıktı. Kalp krizi ve felç geçirme riski bulunan Kaya’ya yapılan operasyonlarda ilk olarak; beyne giden şah damarları açıldı, ardından da kalbi besleyen ana damarlarındaki tıkanıklık giderildi. İki operasyon geçiren Kaya, sağlıklı şekilde taburcu edildi.

“ZOR BİR SÜRECİ GERİDE BIRAKTIK”

Kaya’nın kendilerine geldiğinde ciddi sıkıntılarının olduğunu ifade eden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Burak Tamtekin, “Hem kalp damarlarının hem de şah damarlarının açılması gerekiyordu. Kalp damarları açılmasa kalp krizi ya da hayatını kaybetme tehlikesi vardı. O yüzden önce sağ şah damarını ameliyat ettik. 2 hafta sonra da kalp ameliyatını yaptık. 75 yaşında böyle iki ağır ameliyatı onun için zorlu bir süreçti” şeklinde ifade etti.

“İLERİ YAŞLAR DAHA ZOR SÜREÇ OLUYOR”
Bu tür ameliyatların zor olduğuna vurgu yapan Op. Dr. Tamtekin,  “Hastamız çok pozitif. Bu tür ameliyatları atlatmanın en önemli yolu da bu diye düşünüyorum. Her ameliyatta belli bir risk var ama ileri yaşta daha da zor bir süreç olabiliyor. Şeref Bey ile çok güzel bir iletişim sağladık, bu tedaviye beraber karar verdik. Kendisi de 75 yaşında gibi değil” diye konuştu.

“ŞİMDİ DAHA AKTİF OLUNMAK ZORUNDA"
“Kalp ameliyatlarının ardından emekli oldum kenara çekileyim havası oluşuyor. Bu çok yanlış” diyen Op. Dr. Tamtekin, şunları söyledi: “Şu anda hastamızın herhangi bir sıkıntısı yok.  Kullandığımız damarları yine kendisinden aldık. Belli şartlara uyulduğu takdirde bir ömür boyu sağlıklı yaşam sürebilir. Biz gerekenleri söylüyoruz. Artık hastamız eskiden yaptığı aktiviteleri daha çok yapacak. Daha öncede söyledik. Şimdi daha aktif olmak zorunda. Her hastaya direk ameliyat demiyoruz. Hastalar hemen ameliyat diye gelmesinler. Ancak baş dönmesi, göğüs ağrısı gibi  rahatsızlıkları olanlar tam teşekküllü sağlık merkezlerine hemen gitsinler. Bir kalıcı felçle yaşamak zor bir durum. Zamanında müdahale edilmesi gerekiyor.”

“HER ŞEYİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPTILAR”
Sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ve hastane personeline çok teşekkür ettiğini belirten Şeref Kaya, “Benim güvenimi kazandılar. Öyle olmasa ben parmağımı dahi emanet etmezdim. Güven ve inanç olduktan sonra her şeye varım.  Ben buradan çok memnun kaldım. Ben gibi şikayeti olanlar varsa hiç düşünmesinler. Her şeyden önce yönetime ve hastaneye teşekkür ediyorum. Hizmet veren arkadaşlara saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Her şeyi en iyi şekilde yaptılar. Allah razı olsun. Biraz yorgunum ama daha iyi olacak. Hiç zor olmadı büyük moral verdiler ve öyle de çıktım” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER