Teknokent firmasından Tavas SHMYO öğrencilerine destek

Pamukkale Teknokent bünyesindeki bir firma tarafından geliştirilen “İlaç Tarif” yazılımı, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Eczane Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin hizmetine sunuldu.

Teknokent firmasından Tavas SHMYO öğrencilerine destek

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun (SHMYO), 5 bin metrekare alan üzerine kurulu yeni yerleşkesinde öğrencilere daha iyi hizmet vermek amacıyla altyapısını geliştirme çalışmalarına devam ediliyor. Bünyesinde barındırdığı 2 bölüm ve 3 program ile gelecek nesillere sağlık sektöründe çalışabilecek genç, dinamik ve donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen meslek yüksekokulu, bu amaçla yeni yerleşkesinde 6 laboratuvar, 9 derslik, bilgisayar laboratuvarı, okuma salonu ve öğrenci çalışma alanlarının yanında Eczane Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin yetkinliklerinin geliştirilmesi amacıyla sanal eczane ortamı oluşturma çalışmaları adına bir yeni adım daha attı. Pamukkale Teknokent bünyesindeki Alternet firması ile yapılan iş birliği kapsamında firma tarafından geliştirilen “İlaç Tarif” yazılımı, meslek yüksekokulunun hizmetine sunuldu.

“Ar-Ge çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, şunları kaydetti: “Pamukkale Teknokent bünyesinde gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmalarının saha uygulamalarının Pamukkale Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilmesi, projenin tüm paydaşlarına olumlu katkılar sunacağı inancındayım. Pamukkale Üniversitesi olarak iş birliğine önem veren yönetim anlayışımız, bu doğrultuda devam edecek. Bu tür iş birlikleri sayesinde kazanan hep ülkemizin olacaktır. Teknokentler, kuruluş amaçları gereği, üniversitelerin destekleriyle, bilimde yaşanan yeni teknikleri ve cihazları kullanarak yüksek kalite ve verimde, sanayinin ihtiyaç duyduğu nihai ürünün ortaya koyulmasına katkı sağlamaktadır. Pamukkale Teknokentimiz diğer paydaşlarımız ve burada faaliyet gösteren firmalarımız ortak akıl ve fikir birliği çerçevesinde ülkemizde yürütülen Ar-Ge çalışmalarının sayısı ve niteliğinin arttırılmasına destek vermeye devam edecektir. Pamukkale Teknokent bünyesinde çalışmalarını yürüten firmalarımızdan biri olan Alternet’in hastaların, akılcı ilaç kullanımına destek olacak yazılımın Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde uygulanacak olmasından dolayı oldukça mutluyuz. Yazılımı geliştiren ve bizlerin kullanımına sunan firmamıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnanıyorum ki Yüksekokulumuz bünyesinde gerçekleştirilecek saha uygulamaları ile ‘İlaç tarif’ yazılımı gelişimi devam ettirilerek, hasta-eczacı-hekim arasındaki koordinasyonu arttıracak; ilaçların doğru dozlarda kullanılmasına yardımcı olarak hastaların tedavilerinde önemli roller üstlenecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211