TEKNOKENT'TE İSTİFA ŞOKU

TEKNOKENT'TE İSTİFA ŞOKU

Teknokent Yönetim Kurulu üyesi, DTO, DSO, DENİB ve DTB bugün Teknokent yönetimden istifa etti.Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, akşam üzeri jet bir kararla Pamukkale Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu üyeliklerinden istifa etti. Oda başkanlarının, PAÜ Rektörü ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bağ’ın son zamanlarda gündeme gelen atama haberleriyle birlikte, Bağ’ın yönetim kurulu bilgisi dışında kararlar alması sebebiyle istifa ettikleri öğrenildi.

Konu ile ilgili DRT Denizli Haber’e konuşan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan,”Son dönemlerde Teknokentin yönetimiyle ilgili ciddi sıkıntılar vardı. Danışmanın alınması, genel müdürlüğe alınan Prof Dr. Şahin Çonkur nasıl göreve getirildi ve neden görevden azledildiğini dahi bilemedik. Bizimle herhangi bir iştişarede bulunmadı. Yönetim kurulu 7 kişiydi ancak 9 kişiye çıkardı. Odaların burada etkinliği ve yetkinliği kalmamış  oldu” diye konuştu.

DENİB Başkanı ve TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert ise,”İstifa gerekçemiz detaylı bir şekilde istifa dilekçemizde yazıyor. İş dünyasını temsilen Teknokentte bulunuyoruz. Son zamanlarda endişelerimiz oluştu. Temsil ettiğimiz kesimin haklarını koruma adına böyle bir karar aldık. Rektör hocamız üniversiteyi yönetircesine; teknokentide kendi görüşleri ve prensipleri ile ilgili yönetmeye kalktı. Alınan kararlarda fikirlerimiz yeterince alınmadı. Atamalarda ve maaş belirlemelerde görüşlerimiz sorulmadı”dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221