'TEKSTİL ATÖLYEMİZ, ANKA KUŞU GİBİ KÜLLERİNDEN DOĞDU'

'TEKSTİL ATÖLYEMİZ, ANKA KUŞU GİBİ KÜLLERİNDEN DOĞDU'

Yeşil Çal A.Ş’nin 2015 yılında hizmete açtığı Tekstil Atölyesi’nde Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu’nu ağırlayan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Anka kuşu gibi küllerinden doğan tekstil atölyemiz kadın istihdamı için örnek teşkil ediyor” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı makamında ziyaret etti. Ardından Yeşil Çal A.Ş’nin tekstil atölyesine geçen Ramazanoğlu, tekstil atölyesinde çalışan kadınlarla sohbet etti. Çalışmalar hakkında Başkan Akcan’dan bilgi alan Ramazanoğlu, “Kadınlarımız nüfusumuzun yarısını oluşturuyor ama kadın iş gücüne katılım oldukça düşük. Kadınlarımızın aile bütçesine katkıda bulunması, aile içi şiddetin ve diğer olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için ancak istihdam ve kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanmasıyla geçebiliriz. Çal Belediye Başkanı Akcan’ı yürekten kutluyorum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yapması gerekeni Denizli’nin küçük ve şirin ilçesinde belediye yapmış. Bu proje, bakanlık ve Avrupa Birliği tarafından desteklenmelidir” dedi.

“ANKA KUŞU GİBİ KÜLLERİNDEN DOĞDU”
3 yıl önce tekstil atölyesini açtıklarını belirten Başkan Akcan, tüm çalışanlara eğitimler verildiğini ve ardından ekonomik sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi. Bazı çalışanların maaşlarını aylarca ödeyemediklerini söyleyen Başkan Akcan, “Tekstil atölyesinin siyasi olarak şahsıma zarar vereceğini söylediler. Para kazanmıyordu, kapatmamızı söylediler. Burası kadınlarımız için açılmıştı. Direndim. ‘Kapatmayacağız’ dedim. Şimdi çalışanlar maaşlarını gününde alıyor. Atölye gerekli iş bağlantılarını tamamladı, haftanın 6 günü full çalışıyor. Kadınlarımız üretiyor ve aile ekonomilerine katkıda bulunuyor. Çok zor günler yaşadık. Tekstil atölyemiz bitti, öldü derken anka kuşu gibi küllerinden doğdu. Çok mutluyum. Burası, kadın istihdamını teşvik etmek için örnek bir iş yeridir. Bacasız sanayinin Çal’da çoğalması için çabalıyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER