TEKSTİL VE KONFEKSİYONUN KALBİ DENİZLİ'DE ATACAK

TEKSTİL VE KONFEKSİYONUN KALBİ DENİZLİ'DE ATACAK

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Hazır Giyim ve Konfeksiyon ile Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulları’na ev sahipliğinde ‘Tekstil ve Hazır Giyim Sektörleri İstişare Toplantısı’ gerçekleştirilecek. 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Colossae Otelde saat 14.30’da yapılacak toplantıya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Başkanlık edecek.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Hazır Giyim ve Konfeksiyon ile Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulları’na ev sahipliği yapacak. Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) Başkanı Emre Kızılgüneşler, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay,  İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle ile Türkiye genelinde hazır giyim ve tekstil sektörlerinin önde gelen kurumlarının başkanları ve üst düzey yetkililerinin katılımlarıyla Tekstil ve Hazır Giyim Sektörleri İstişare Toplantısı gerçekleştirilecek. 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Colossae Otelde saat 14.30’da yapılacak toplantıya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Başkanlık edecek.

“İHRACATIN LOKOMOTİFİ; TEKSTİL VE KONFEKSİYON”
Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin Türkiye ihracatının lokomotifi olduğunu belirtti. 2017 yılında bu sektörlerin ihracatının bir önceki seneye kıyasla yüzde 1,3 artışla 25,1 milyar Dolar’ı geride bıraktığını ifade eden Başkanı Kocasert, şunları söyledi: “Tekstil ve konfeksiyon sektörlerimiz 2018 yılına da son derece hızlı bir giriş yaptı. İki sektörü birlikte değerlendirdiğimizde, sene başından itibaren yaklaşık yüzde 10 seviyesinde ihracat artışımızın olduğunu görüyoruz. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci ve çok kıymetli başkanlarımızın katılımlarıyla Denizli’de düzenlenecek sektör kurulları toplantısında, yılın geri kalanını ve ilgili sektörlerin ihracat hedeflerini masaya yatıracağız. İnanıyorum ki, tekstil ve hazır giyim rakamlarımız yıl genelinde ülkemiz ihracatına önemli katkılar sunmaya devam edecek.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER