TEMİZ ENERJİ VE YEŞİL ÇEVRE

Ülkemizde son yıllarda yapılan atılımlarla birlikte elektrik üretiminde güneş enerji santrallerinin payı her geçen gün artış gösteriyor. Bu santrallere bir yenisi de Denizli’nin Tavas İlçesi’nde eklenecek. Tavas Belediyesi’nin 1 MW gücündeki Güneş Enerji Santrali, Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılacağı açılışın ardından hizmete girecek.

TEMİZ ENERJİ VE YEŞİL ÇEVRE

Türkiye’deki güneş enerjisi santralleri elektrik üretimi konusunda önemini giderek artıran bir yapıya sahip. Ülkemizde bu santrallere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Özellikle artan güneş enerjisi santrallerinin gelecekte enerji konusunda dışa bağımlılığımızı azaltmamız noktasında en önemli unsur olacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Özel sektörün yanı sıra kamu kurumlarının da büyük rağbet gösterdiği yenilenebilir enerji alanında Tavas Belediyesi büyük bir başarıya imza attı. Tavas Belediyesi’nin Karahisar Mahallesi’nde projesini tamamladığı 1 MW gücündeki Güneş Enerji Santrali, 9 Kasım Cuma günü saat 15:00’da Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılacağı açılışın ardından hizmete girecek.

TEMİZ ENERJİ VE YEŞİL ÇEVRE

Denizli’nin güneş enerjisinde en ideal illerin başında geldiğini belirten Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Tavas ve Acıpayam, güneş enerji projelerinin adeta merkezi haline geldi. Tavas ilçemizde şu an kurulumu gerçekleştirilmiş ve faaliyete geçmiş firmalarımız 10 MW’a yakın enerji üretiyor. Bu rakamın önümüzdeki yıllarda 10 katına çıkması planlanmaktadır. Tavas Belediyesi olarak biz de temiz enerji ve yeşil çevre amacıyla yola çıktığımız 1MW gücündeki Güneş Enerji Santrali’nin açılışının mutluluğunu yaşayacağız. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir” dedi.

TOLGA ALP DÜZGÖREN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER