'TEPKİM DAHA DA ARTTI'

'TEPKİM DAHA DA ARTTI'

Denizli’de Kudüs olaylarına tepki olarak sokak röportajında ‘çok tepkiliyim’ diyen ve verdiği tepki ile ülke gündemine oturan 67 yaşındaki Necati Ekinci Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu ve ABD Başkanı Donald Trump’a öfke kustu.

ABD Başkanı Donal Trump 6 Aralık’ta yaptığı açıklamada Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Müslüman alemi ayaklanmış ve çeşitli yerlerde protesto gösterileri düzenlenmişti. Bu karara en büyük tepkiyi ise 34 yıldır Denizli’de yaşayan ve geçimini kestane, ceviz ve incir satarak sürdüren Necmi Ekici’den gelmişti. Bir sokak röportajında Kudüs olayları hakkında ne düşünüyorsunuz şeklindeki soruya ‘Çok tepkiliyim’, ‘çok, aşırı’ şeklinde cevap vererek sosyal medyada fenomen olan Necmi Ekinci Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu ve Kudüs hakkındaki açıklamalarını yineledi.

“YOLLARDA SELFİE ÇEKMEK İSTEYENLER OLUYOR”
Kudüs ile ilgili düşüncelerinin aynı olduğunu söyleyen 67 yaşındaki fenomen Necmi Ekinci, “ Düşüncelerim hiç değişmedi. Aksine artık daha fazla tepkiliyim. Kudüs Müslümanların namusu sayılır” dedi. Verdiğim cevabın bu kadar büyük yankı uyandıracağını tahmin etmiyordum diyen Ekinci, “ Ama herkes tepkimi beğendi. Yollarda selfie çekenler oluyor. Telefon açıp tebrik edenlerde var.” diye konuştu. Ekinci, fenomen olduktan sonra işlerinin ise farklılık göstermediğini belirterek, piyasanın durumu iyi değil. İşler zayıf gidiyor ifadelerini kullandı.

“KUDÜS BİZİM NAMUSUMUZ”
BD Başkanı Donald Trump’a hala kızgın olduğunu da sözlerine ekleyen Ekinci, “ Allah onun canını alsın. Kötüler mutlaka belasını bulur, kimsenin hakkı da yerde kalmaz. Ne diyeyim, çok tepkiliyim. Kudüs bizim namusumuz” diye konuştu.

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211