TETSİAD Başkan Adayı Bayram, tekstilin kalbine geldi

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkan Adayı Hasan Hüseyin Bayram, Türk tekstil sektörünün başkenti konumunda olan Denizli'yi ziyaret etti. Denizlili sanayicilerle bir araya gelen Bayram, sanayicilerin istek ve önerilerini dinledi, projelerini aktardı.

TETSİAD Başkan Adayı Bayram, tekstilin kalbine geldi

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), 27 Ağustos 2019 Salı Günü yapılacak genel kurul heyecanı yaşıyor. İki adayın yarışması beklenen genel kurul İstanbul’da gerçekleşecek. Başkanlık seçimlerinin ilk adayı olan Hasan Hüseyin Bayram, tekstilin başkenti konumunda olan Denizli’ye gelerek, sanayicilerle buluştu. Sanayicilerin istek ve önerileri dinleyen Bayram, projelerinden de bahsetti. Denizli turunun sonunda Bayram, Polis Evi’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya; Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ve Denizlili tekstilciler katıldı.

“YÖNETİMİMİZE DENİZLİ’DEN DE İSİM ALIYORUZ”

Toplantıda konuşan ve Denizli’nin tekstilin anavatanı olduğunu vurgulayan Bayram; “Denizli, TETSİAD olarak 110’a yakın üyemizin olduğu bir şehir. Bu sebeple Denizli’nin biz de ayrı bir yeri var. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde gerçekten ilgi ve alaka gördük. Tabi ki yeni oluşacak yönetime de Denizli’den değerli isimleri alıyoruz. Bizim adaylığımız şahsi bir hevesle olan bir şey değil. Bizim yeni pazarlar bulmamız, alım heyetlerini getirmemiz ve üyelerle tanıştırmamız lazım. Aynı zamanda ülke ekonomimize de katkı sağlamamız lazım. Arkadaşlarımızda bize kurumsal bir kimlik gibi görev verdi, biz de bu görevi layığı ile yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“ÜYELERİMİZİN DERDİ İLE DERTLENECEĞİZ”

Üyelere müjdeler veren Bayram, şöyle konuştu: “Biz önce şunu yapacağız; bin üyemiz bilecek ki artık İstanbul’da bir ofisleri var. Bütün üyelerimize ofis hizmeti vereceğiz. Bir müşterisi gelecek ise orada üyemiz onu ağırlayabilecek, bir showroom’a ihtiyacı varsa orada hazır bulanacak ve kullanabilecek. Bizim TETSİAD olarak üyelerimize hizmet vermemiz lazım. Vize ile ilgili büyük hizmetler yapmamız lazım. Artı bizim tasarımcıya ihtiyacımız var, 5-6 dil bilen ihracatçıya ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirebilmek için üniversitelerle işbirliği yapacağız. Fuarla ilgili de bir anayasa yapacağız. Bu fuara nasıl girilir? Kimlere nasıl yer verilir? Bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız. Bütün üyelerimiz şunu bilsin ki; onların dertleri ile dertlenen bir ekip getireceğiz. Her zaman telefonlarımız ve kapımız açık olacak. Bu sebeple dinamik bir kadro ile bu hizmete talip olduk.”

“REKABETİN OLDUĞU YERDE KALİTE VE HEYECAN DA OLUR”

27 Ağustos’ta yapılacak seçime dair açıklama yapan DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu, “Rekabetin olduğu yerde kalite ve heyecan da olur. TETSİAD’ta seçimler uzun yıllardır yapılıyor ancak bu seçimlerden üyelerin haberi bile olmuyordu. Bu yıl iki adaylı bir seçim olunca, üyeler de ayağa kalkmış durumda. Bu seçimler özellikle sektörümüz içim çok önemli. Biz ihracatçıyız. Bizim dünya ile bir entegrasyonumuz var. Denizli bilindiği gibi özellikle ihracat ve en yüksek ihracat yapmak anlamında ilk 8 ilden bir tanesi. Çatı kuruluşu olan TETSİAD ile fuarlarda sık sık karşılaşıyoruz. Biliyorsunuz Evteks Fuarımız var ve yaklaşık bin katılımcısı var. Bizler bu fuarda yapmış olduğumuz ürünleri dünyaya sergiliyoruz. Bu fuarın CNR ve TETSİAD işbirliği ile organizasyonu yapılır.

Bu fuarda dahi birçok eksiğimiz var ve konuşmamız gereken birçok konu var. Bu konuyla ilgili TETSİAD’ın ehemmiyet ve önemi burada ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da ‘daha önce yapılmayanları yapalım’ diyen bir grup ortaya çıktı ve bu grup Hasan Hüseyin Bayram grubu. Bu grup diyor ki; ‘Biz bazı şeyleri değiştireceğiz. Çünkü Türkiye üçüncü dünya ülkesi değil. Türkiye gelişmekte olan ilk 20’nin içerisinde yer alan ve kendini dünyaya kanıtlayan bir ülke konumunda.’ O sebeple bugün de Sayın Başkanımız Hasan Bayram ziyarete geldi. Birlikte firmaları ziyaret ettik ve bu ziyarette bazı firma sahiplerinin şaşırdığını gördük. Çünkü bize şunu dediler; ‘Seçim olduğunu biliyorduk ancak bugüne kadar bizim haberimiz olmuyordu.’ İşte bugün çift aday olunca neredeyse üyeler değere bindi. Bizler neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Elbette TETSİAD başkan adayı varsa, mutlaka Denizli’ye gelmeli diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE İYİ İŞLERE İMZA ATMAK İSTİYORUZ”

TETSİAD Başkan Adayı Bayram’ın listesinde yer alan ve seçim heyecanını paylaşan Murat Tosunoğlu; “27 Ağustos’ta bir genel kurulumuz var. Ben Hasan Bayram Başkan adayımızın Denizli listesinde yer alıyorum. İnşallah amacımız; Denizli’de daha genç bir kadro ile tekstili daha iyi bir yere getirebilecek konularda beraber hareket edebilmek ve başkanımız ile birlikte iyi işlere imza atmak istiyoruz” dedi.

“27 AĞUSTOS’TA İLİMİZİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ”

Yine Bayram’ın Denizli listesinde yer alan Cüneyt Demirkan, şunları aktardı: “Bizler Hasan Hüseyin Bayram isminin arkasındayız. İnşallah 27 Ağustos’ta seçilerek ilimizi, sektörümüzü ve TETSİAD’ı temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER