TEV ‘ŞUBE UMUT ZİYARETLERİ’NE DENİZLİ'DE DEVAM EDİYOR

Türk Eğitim Vakfı (TEV), eğitime desteği yaygınlaştırma hedefiyle saha ziyaretlerine devam ediyor. ‘Şube Umut Ziyaretleri’ başlığı altında düzenlenen saha ziyaretlerinin dokuzuncu adresi Denizli oldu.

TEV ‘ŞUBE UMUT ZİYARETLERİ’NE DENİZLİ'DE DEVAM EDİYOR

Türkiye'nin farklı bölgelerinde 12 şubesi bulunan TEV, 51. yaşında saha ziyaretlerini merkezine koyarak çalışmalarına devam ediyor. Şubelerinin olduğu illerde TEV bursu ile öğrenim gören gençleri, gençlerin yetişmesine katkıda bulunan akademik kurumları, yerel ve idari yöneticileri ziyaret ederek daha çok insanın eğitim seferberliğine katılmasına dikkat çekiyor. Bu ziyaretlerin son durağı olan Denizli'deki toplantıya; TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV Denizli Şube Yürütme Kurulu Başkanı Nail Kalemci, TEV bursiyerleri, Denizlili bağışçılar ile Denizli'nin üst düzey bürokratları, eğitim dostu iş ve sanayi dünyasının önemli isimleri katıldı.

"BUGÜNE KADAR 30 BİN EĞİTİM BURSU DESTEĞİ SAĞLANDI"
Denizli'de idari ve yerel yöneticiler ile bir araya gelen TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, 1989 yılında hizmet vermeye başlayan Denizli Şubesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Türk Eğitim Vakfı olarak 250 bine yakın eğitim bursu sağladık. Bursların yanı sıra 3 kız öğrenci yurdumuzla birlikte 30’a yakın eğitim kurumunu Milli Eğitim'in hizmetine sunduk. Bugüne kadar Denizli ve çevre illerde yaklaşık 30 bin, sadece Denizli’de 4 bin üniversite ve lise eğitim bursu sağlandı. Denizli’de 2017-2018 öğretim yılında 91 öğrencimize burs desteği verdik" dedi.

"MUTLU GÜN BAĞIŞLARINDA EN YÜKSEK GELİRİ GETİREN 2. ŞUBEMİZ DENİZLİ"
‘Çelenk ve mutlu gün’ bağışlarının TEV'in en önemli gelir kaynağını olduğunun altını çizen Yırcalı, "12 il temsilciliğimizin içinde İstanbul’dan sonra mutlu gün bağışlarında en yüksek geliri getiren şubemiz Denizli'dir. 2017 yılında Denizli Şube 208 lise öğrencisinin eğitim bursunu karşılayacak mutlu gün geliri elde etti. Yılda aldığımız 30 bin mutlu gün siparişinin yüzde 40 gibi büyük bir oranı Denizli Şubemiz tarafından yerine getiriliyor” diye konuştu. Denizli Şubesi'nin mutlu gün bağışlarında potansiyeli yüksek bir şehir olmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Rona Yırcalı, sözlerini şöyle tamamladı: "Denizli’de 100 binin üzerinde sanayi ve ticaret erbabı var. Bu değerli iş insanlarının yüzde 8’i mutlu ve özel günlerinde TEV’i destekliyor ve ürünlerimizi tercih ediyorlar.  Mutluluklarını vakfımızla paylaşan mevcuttaki bu başarımıza katkı sağlayarak bugünlere taşıyan herkese teşekkür ediyoruz. Denizli’de yakaladığımız başarının bir dünya çiçek girişimimizle beraber büyüyerek devam etmesini arzu ediyoruz.”

"TEV'DEN ALDIĞIM BURSLA HAYATIM DEĞİŞTİ"
3 yıldır TEV'den aldığı bursla Pamukkale Üniversitesi'nde Sanat Tarihi tarihi okuyan 23 yaşındaki TEV Bursiyeri Melike Niğdelioğlu, konuşmasıyla davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.  Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giriş süreciyle ilgili endişelerle karşı karşıya kalan Niğdelioğlu, "Biz 5 kardeşiz. Benimle birlikte dört kardeş okuma mücadelesi veriyoruz. Liseden sonra üniversiteye nasıl gidebilirim, tek başıma nasıl mücadele ederim soruyla boğuşurken, TEV'e başvuru yaparak hayatımın en doğru kararını verdim ve hikayem yeniden başladı. TEV benim sesimi duydu. Bir hayata dokunuşla nelerin değişebileceğini gördüm. İnsanlığı, sevgiyi ama en çok da karşılıksız iyiliği öğrendim. Umut ışığım oldunuz. Şu an sizlerin karşısında güçlü bir kadın olarak duruyorsam, halen hedeflerimin ve hayallerimin peşindeysem bu TEV sayesindedir" dedi. Niğdelioğlu, eğitimini tamamlayıp kendi ayakları üzerinde durmaya başladıktan sonra en büyük arzusunun TEV bağışçısı olmak olduğunu söyledi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205