TEZGAHLAR RENKLENDİ

TEZGAHLAR RENKLENDİ

Kurban Bayramı öncesi dükkân önlerine konulan çeşit çeşitşeker, lokum ve çikolata tezgâhlardaki yerini aldı.

Kurban Bayramı öncesi, şeker ve çikolata satışları canlandı.Esnaflar şeker ve çikolata satışlarının yapıldığı özel stant kurarak müşterinehizmet veriyor. Vatandaşlar Kurban Bayramı’nda konuklarına şeker ve çikolataikram etmek için alışverişe başladı.

Baba mesleği olan 78 yıldır Denizli’de şeker, çikolata velokum sektöründe hizmet veren Necip Helvacı, eski bayram alışverişlerinin artıkyaşanmadığına dikkat çekip “Önceki yıllarda 15 gün evvelden hareketlilikolurdu. Ülkenin bu durumlarından dolayı birkaç gün kala başladı. Halkta candanbir şekilde çarşıya indi, alışverişe başladı. Piyasada güzel, fiyatlarda daeskiye göre büyük farklar yok. Geçen seneye göre aynı fiyatlar. Halkın alımgücü de iyi. Bir kilo almasa bile yarım kilo alıyor. Sonuçta alıyor.  Piyasada merdiven altı üretim yapan çokkişiler var. Fiyatları ucuzsa kalitesiz ve merdiven altıdır. İkinci üçüncükalite mallar kullanıyorlar. Bazı vatandaşlarımız onları tercih ediyor. Sebebiise fiyatının ucuz olması. İyi malda pahalı oluyor. Ben her zaman iyisini alınama az alın diyorum gelen müşterilerimize. Denizli halkının ve tüm İslamAlemi’nin Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Necip Helvacı’nın abisi Mithat Helvacı da, bayram öncesiişlerde biraz açılma olduğuna dikkat çekti. Mithat Helvacı “Artık eskialışverişler yok. eskiden bayrama 15-20 gün varken hareketlilik başlardı.Şekerciler evlerine gidemezlerdi. Tezgahlarının önünde yatarlardı. Artık o eskişevk ve hareketlilik kalmadı. Allah bereket versin bugünlerimize” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER