TGB'den "HDP Kapatılsın" talebi

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İl Başkanı Ali Rıza Yığ, TGB olarak  "HDP kapatılsın" adlı bir kampanya başlattıklarını belirterek, "HDP'nin kapatılması, Türk milletinin huzur ve güvenliği için bir zorunluluktur" dedi.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İl Başkanı Alirıza Yığ ve Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Fatih Onur, DRT TV’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaytan tarafından karşılanan Başkan Yığ, ziyarette; TGB’nin HDP'nin kapatılması için başlattıkları kampanya hakkında bilgiler verdi.

Başkan Yığ; “Türkiye yaklaşık 40 yıldır PKK terör örgütüyle mücadele veriyor. Bu mücadele sonrası şehitler verdik. Bugün bu PKK’nın mecliste siyasi uzantısı var. Biz bu siyasi uzantının kapatılmasını istiyoruz. Böyle bir talebimiz var. HDP il merkezleri adeta terör militanı devşirme yerleri olarak kullanılıyor. Bunun en somut örneğini Diyarbakır anneleri olayında görüyoruz. 550 gündür o anneler mücadele içinde bekliyorlar. HDP kapatılırsa PKK siyasi kolunu ve ayağını kaybeder. HDP bir güvenlik ve terör sorunudur ve derhal kapatılmalıdır. Türk gençliği her zaman askerimizin ve polisimizin yanında olmuştur. Bugünde PKK ve HDP'ye karşı yürütülen mücadele de onların bir adım arkasındayız. HDP'nin kapatılması, Türk milletinin huzur ve güvenliği için bir zorunluluktur. Türkiye'yi bölmek isteyenlerin daima karşısındayız. 7 Nisana kadar Denizli’de çalışmalarımız devam edecek. HDP kapatılsın adı altında imzalar toplayacağız. 7 Nisan tarihinde Ankara’da da bir miting düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER