TGB DENİZLİ ŞUBESİ'NDEN MEHMETÇİĞE DESTEK!

TGB DENİZLİ ŞUBESİ'NDEN MEHMETÇİĞE DESTEK!

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Denizli Şubesi’nden, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde terör örgütleri tarafından işgal altında olan alanlara yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na destek geldi. TGB Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Gençer; “Zafere yürüyen Mehmetçiğimizin yanındayız” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütleri PYD/PKK’nın Suriye Afrin Bölgesi’nde işgal altına aldıkları alanlara yönelik ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ başlattı. Mehmetçiğin başlattığı harekâta destekler çığ gibi büyüdü. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Denizli Şubesi’ de Türk askerine destek verdi. TGB Genel Başkan Yardımcısı Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanı Yıldırım Gençer Denizli Gazi İlkokulu önünde basın açıklaması yaptı. Şube üyeleri ise; ‘Hepimiz Mehmet’iz, PKK’ya yeteriz’ ve ‘Türk gençliği Mehmetçiğin yanında’ yazılı pankartlar açarak sloganlar attı.

“AMERİKA’YA UZATILAN BİR ZEYTİN DALI DEĞİLDİR”
TGB Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Gençer açıklamasında; “Gerçekleştirilen harekâtın adı; ‘Zeytin Dalı’ olarak belirlenmiştir. Bu zeytin dalı Amerika’ya uzatılan bir zeytin dalı değildir. Bu zeytin dalı Suriye’ye ve bölgedeki birliğe uzatılan bir zeytin dalıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeye barışı, huzuru ve birliği tekrar götürecek en büyük kuvvettir” ifadelerini kullandı.

“KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZİN CESARETİNİ VE KARARLILIĞINI SELAMLIYORUZ”
Başkan Yardımcısı Gençer sözlerinin devamında ise şunları aktardı: “Zeytin Dalı Harekatı, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde kukla bir devlet yaratmak isteyen Amerika’ya büyük bir cevap olmuştur. Amerika’nın 30 bin kişilik donattığı orduya en büyük cevabı Türk ordusu, Zeytin Dalı Harekatı ile vermiştir. Kahraman Mehmetçiğimizin cesaretini ve kararlılığını selamlıyoruz.”

“ZAFERİN ÇÖZÜMÜ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPMALIYIZ”
“Şimdi görev; Suriye Devleti ile işbirliği halinde terör örgütlerinin üzerine gitmektir” diyen Başkan Yardımcısı Gençer; “Suriye ile işbirliği yapmazsak, Türk askerinin canını tehlikeye atarız. Bölgedeki kesin zaferin formülü Suriye, Irak ve İran’la işbirliği yapmaktır. Gerçekleşecek bu işbirliği ABD güdümünü, terör örgütlerinin bütün umutlarını yerle bir edecektir. Zafer kahraman Mehmetçiğindir. Zafer Türk Milletinindir” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER