TIKIROĞLU’NUN GELİNİ ÇOCUK EVİ AÇTI

Denizli’nin tanınmış işadamlarından Süleyman Tıkıroğlu’nun gelini İngilizce İşletme Fakültesi mezunu ve gündüz bakımevi yöneticisi Ayşenur Tıkıroğlu; Servergazi Mahallesi’nde 2-6 yaş arası çocuklara yönelik hizmet verecek bir çocuk evi açtı. Mini Akademi Çocuk Evi adını taşıyan gündüz bakımevi minik öğrencilere “eğlendirerek eğitim” vermeyi amaçlıyor.

TIKIROĞLU’NUN GELİNİ ÇOCUK EVİ AÇTI

Denizli’nin tanınmış işadamlarından Süleyman Tıkıroğlu’nun gelini İngilizce İşletme Fakültesi mezunu ve gündüz bakımevi yöneticisi Ayşenur Tıkıroğlu, Servergazi Mahallesi’nde 2-6 yaş arası çocuklar için Mini Akademi Çocuk Evi isimli gündüz bakımevini hizmete açtı. 60 kişilik kapasitesi bulunan ve çağın gereklerine uygun bir şekilde donatılarak inşa edilen Mini Akademi Çocuk Evi’nin açılış kokteyline; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tıkıroğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Tıkıroğlu, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akça, Ersağ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sarı, Tıkıroğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Tuncay Tıkıroğlu, Denizli iş çevreleri ve davetliler katıldı.

DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, çocuk evini eşiyle birlikte açtıklarını kaydeden Mini Akademi Çocuk Evi Kurucusu Ayşenur Tıkıroğlu,“Çocukları çok seviyorum. O yüzden böyle bir yer açmayı düşündüm. Çocukları eğlendirerek eğitmeyi amaçlıyoruz. İngilizce ağırlıklı bir sistemimiz var. Okul öncesi 2-6 yaş arası gruba hitap ediyoruz. Bu dönem eğitimde oldukça önemli bir dönem. Çocuklara bu dönemde iyi bir eğitim verilmesi gerekiyor. Tam gün ve yarım gün olmak üzere programlarımız mevcut. Kayıtlarımız başladı ve devam da ediyor. Şu an 20 öğrencimiz var. Okulun açılışını yapmak için özellikle 29 Ekim tarihini seçtik. Mutlu ve gururluyuz. Burayı açarken bana destek olan aileme ve herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“DENİZLİLİLER, ÇOCUKLARINI RAHATLIKLA BİZE EMANET EDEBİLİRLER”

Eşinin böyle bir işi yapıyor olmasından dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Tuncay Tıkıroğlu, şöyle konuştu:” Eşime her zaman destek oldum ve desteğe devam ediyorum. Okulun kuruluş sürecinde çok zorlandık. Büyüklerimden sürekli fikirlerini aldım.

Sonrasında bina kiralamak için arayışa çıktım. En sonunda çocuklar için ferah bir ortam olan burayı buldum. Kendi işimi bıraktım sürekli burayla ilgilendim. Sırf mekan için özel mobilyalar getirttik. Çok emek sarf ettik. Güvenli bir ortam oluşturduk. Alanında uzman öğretmenlerle çalışıyoruz. Tüm Denizlililer, gözü kapalı çocuklarını buraya gönderebilir, bize emanet edebilirler.”

“ÇOCUKLARIMIZ GÜVENLİ BİR ORTAMDA BİLGİ VE BECERİYLE DONANACAKLAR”

Açılış törenine katılan ve kurdeleyi keserek hemşerilerini önemli gününde yalnız bırakmayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise ”Cumhuriyetimizin kurulduğu bugünde, cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın daha üst seviyede eğitim görmesi ve onları geleceğe daha iyi hazırlama adına burada güzel bir çocuk evimizi açıyoruz.

Dolaştık, gezdik. Gerçekten çok nezih bir okul olmuş. Çocuklarımız güvenli bir ortamda bilgi ve beceriyle donanacaklar. Onlar gelecekte bu ülkeye katkı sağlayacak, bayrağı taşıyacak, emek verecek daha ileriye götürecek ve biliyoruz ki onlar bizden daha başarılı işler yapacak. İşletme için gayret eden, destek veren başta Tıkıroğlu ailesi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu sadece bir kişiyi değil, şehrimizi ve ülkemizi ilgilendiren bir yatırım. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

“AYŞENUR’UN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ”

Okulun kuruluş sürecinde gelinine sürekli destek olduğunun altını çizen Tıkıroğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Tıkıroğlu da,”Gelinim Ayşenur, burayı ilk açmayı düşündüğü zaman ona; ‘Bu işin büyük bir sorumluluğu olduğunu biliyor musun?’dedim. O da ‘Biliyorum’ dedi. Sonrasında da aile olarak karar verdik ve burayı açtık. Ayşenur’un her zaman destekçisiyiz. Anne, babaların en değerlileri çocuklarıdır. Çocuklarını buraya gözü kapalı emanet edebilirler. Herkes gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilir” ifadelerini kullandı.

“BURADA GELECEĞİN CUMHURBAŞKANLARI YETİŞECEK”

Okulun kurucularına Allah’tan hayırlı müşteriler ve bol kazançlar dileyen Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akça ise, “Böyle yerleri açmak cesaret ister. Ayşenur kardeşimizi cesaretinden dolayı kutlarım. Burada geleceğin cumhurbaşkanlarının, belediye başkanlarının yetişeceğine inanıyorum. Başarılı gençler yetiştirirsek orta ve uzun vadede memleketimiz de bunun faydalarını görecektir” diye konuştu.

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER