TİM BAŞKANVEKİLİ KOCASERT'TEN DOĞA'LI ÖĞRENCİLERE GİRİŞİMCİLİK DERSİ

TİM BAŞKANVEKİLİ KOCASERT'TEN  DOĞA'LI ÖĞRENCİLERE GİRİŞİMCİLİK DERSİ

Denizli Doğa Koleji t-MBA Meclis Öğrencileri, TİM Başkanvekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’i ağırladı.  Denizli Doğa Koleji öğrencilerine deneyimlerini anlatan Kocasert, “Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir” dedi.

Doğa Koleji kampüsleri iş dünyasının önemli ve başarılı isimlerini ağırlamaya devam ediyor. t-MBA Girişimcilik Seminerleri kapsamında Denizli Kampüsü öğrencilerinin düzenlediği sohbet toplantısına,  Avrupa'nın pek çok ülkesine ev tekstil ürünleri ihraç eden MODEKO Tekstil'in sahibi Süleyman Kocasert katıldı.

Denizli Kampüsü’nde öğrencilere konferans veren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanvekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, “Girişimcilik ve Liderlik” üzerine konuştu. Lider ve girişimcilerde bulunması gereken özellikleri kendi deneyimlerinden de yola çıkarak öğrencilerle paylaşan Kocasert, başarı için sivil toplum kuruluşlarına katılmalarını tavsiye etti. Girişimcilik hakkında deneyimlerini öğrencilere  aktaran  Kocasert, liderliğin doğuştan geldiğini ve kişinin genetik kodlarında olması gerektiğini belirtti. Toplantıda teknolojinin hayal bile edemediğimiz kadar hızlı geliştiğine değinen Kocasert, yakın gelecekte karşılaşacağımız teknolojik gelişmeler hakkında da görüşlerini öğrencilerle paylaştı.

Denizli Doğa Koleji öğrencileriyle gerçekleşen etkinlikte Kocasert, Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine de yol gösterdiğini belirterek, “Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir”  sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Modeko Tekstil’in sahibi Kocasert 2010 Nisan ayından bu yana DENİB Başkanlığı'nı yürütüyor. Kocasert, 2014 yılının Haziran ayından itibaren, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde Hazır Giyim Konseyi Başkan Vekilliğini ve TİM Başkan Vekilliği görevini üstlenmekte.  

T-MBA GİRİŞİMCİLİK SEMİNERLERİ
t-MBA Girişimcilik Seminerleri
nde iş dünyasının profesyonelleri Doğa Koleji öğrencileriyle bir araya gelerek girişimcilik hikâyelerini ve bu yolculukta yaşadıkları tecrübeleri paylaşıyor. t-MBA dersleri arasında bulunan Girişimcilik ve İnovasyon dersini alan t-MBA öğrencileri, girişimcilikle ilgili edindikleri altyapıyı kampüslerine gelen girişimcilerden yani ilk ağızdan dinleyerek güçlendiriyorlar.

T-MBA EĞİTİM MODELİ HAKKINDA
t-MBA, ilk kez Doğa Koleji’nde uygulanan, MBA programının lise öğrencileri seviyesine indirgenmiş, öğrencilerini üniversite ve iş dünyasına hazırlayan bir programdır. Yönetim ve Organizasyon, Ekonomi, Pazarlama, Veri Madenciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi gibi pek çok ders alan t-MBA öğrencileri edindikleri bilgileri Öğrenci Meclisleri bünyesinde gerçekleştirdikleri uygulamalarla yaparak-yaşayarak öğreniyorlar. t-MBA Programını tamamlayan Doğa Koleji öğrencileri edindikleri Pearson sertifikasıyla diğer yaşıtlarından bir adım önde geleceğe hazırlanıyorlar.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER